Superobří slalom v Kitzbühelu vyhrál vedoucí muž SP Svindal

22. 1. 2016 13:50
V závodu, který je zároveň součástí superkombinace, porazil o 31 setin sekundy amerického lyžaře Andrewa Weibrechta a připsal si sedmé vítězství v sezoně.
Aksel Lund Svindal
Aksel Lund Svindal | Foto: Reuters

Kitzbühel - Norský favorit Aksel Lund Svindal vyhrál superobří slalom v Kitzbühelu a zvýšil náskok v čele Světového poháru.V závodu, který je zároveň součástí superkombinace, porazil o 31 setin sekundy amerického lyžaře Andrewa Weibrechta a připsal si sedmé vítězství v sezoně.

"Byla to dobrá jízda, naplno odshora až dolů, jen s jednou menší chybou," řekl novinářům třiatřicetiletý Svindal, který dál vládne rychlostním disciplínám: z devíti závodů ve sjezdu a super-G v sezoně nevyhrál pouze dva.

Naopak Weibrecht si krátce před 30. narozeninami připsal v SP životní úspěch, dosud byl nejlépe třetí v prosincovém super-G v Beaver Creeku. Z této disciplíny má nicméně dvě olympijské medaile - bronz z Vancouveru a stříbro ze Soči.

Třetí v Kitzbühelu skončil Rakušan Hannes Reichelt a čtvrtý byl další Nor Kjetil Jansrud, který může po podvečerním slalomu navázat na triumf z minulé kombinace před týdnem ve Wengenu.

Český reprezentant Kryštof Krýzl se na trať superobřího slalomu vydal až jako jeden z posledních a obsadil 61. místo s odstupem bezmála šesti a půl sekundy za vítězem. Slalomářská část závodu začne v 16:45.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Kitzbühelu:

Muži - superobří slalom:

1. Svindal (Nor.) 1:11,79, 2. Weibrecht (USA) -0,31, 3. Reichelt (Rak.) -0,42, 4. Jansrud (Nor.) -0,53, 5. Paris -0,72, 6. Fill -0,83, 7. Casse (všichni It.) -0,85, 8. Baumann (Rak.) -0,92, 9. Janka (Švýc.) -0,95, 10. Sander (Něm.) -1,11, ...61. Krýzl (ČR) -6,44.

Průběžné pořadí super-G (po 4 ze 7 závodů): 1. Svindal 310 b., 2. Weibrecht 190, 3. Jansrud 166, 4. Paris 137, 5. Kilde (Nor.) 135, 6. Mayer (Rak.) 130, ...49. Krýzl 2.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 44 závodů): 1. Svindal 916, 2. Hirscher (Rak.) 809, 3. Kristoffersen (Nor.) 671, 4. Jansrud 583, 5. Neureuther (Něm.) 395, 6. Théaux (Fr.) 371, ...99. Krýzl 23.