Superobří slalom v Kitzbühelu vyhrál vedoucí muž SP Svindal

22. 1. 2016 13:50
V závodu, který je zároveň součástí superkombinace, porazil o 31 setin sekundy amerického lyžaře Andrewa Weibrechta a připsal si sedmé vítězství v sezoně.
Aksel Lund Svindal
Aksel Lund Svindal | Foto: Reuters

Kitzbühel - Norský favorit Aksel Lund Svindal vyhrál superobří slalom v Kitzbühelu a zvýšil náskok v čele Světového poháru.V závodu, který je zároveň součástí superkombinace, porazil o 31 setin sekundy amerického lyžaře Andrewa Weibrechta a připsal si sedmé vítězství v sezoně.

"Byla to dobrá jízda, naplno odshora až dolů, jen s jednou menší chybou," řekl novinářům třiatřicetiletý Svindal, který dál vládne rychlostním disciplínám: z devíti závodů ve sjezdu a super-G v sezoně nevyhrál pouze dva.

Naopak Weibrecht si krátce před 30. narozeninami připsal v SP životní úspěch, dosud byl nejlépe třetí v prosincovém super-G v Beaver Creeku. Z této disciplíny má nicméně dvě olympijské medaile - bronz z Vancouveru a stříbro ze Soči.

Třetí v Kitzbühelu skončil Rakušan Hannes Reichelt a čtvrtý byl další Nor Kjetil Jansrud, který může po podvečerním slalomu navázat na triumf z minulé kombinace před týdnem ve Wengenu.

Český reprezentant Kryštof Krýzl se na trať superobřího slalomu vydal až jako jeden z posledních a obsadil 61. místo s odstupem bezmála šesti a půl sekundy za vítězem. Slalomářská část závodu začne v 16:45.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Kitzbühelu:

Muži - superobří slalom:

1. Svindal (Nor.) 1:11,79, 2. Weibrecht (USA) -0,31, 3. Reichelt (Rak.) -0,42, 4. Jansrud (Nor.) -0,53, 5. Paris -0,72, 6. Fill -0,83, 7. Casse (všichni It.) -0,85, 8. Baumann (Rak.) -0,92, 9. Janka (Švýc.) -0,95, 10. Sander (Něm.) -1,11, ...61. Krýzl (ČR) -6,44.

Průběžné pořadí super-G (po 4 ze 7 závodů): 1. Svindal 310 b., 2. Weibrecht 190, 3. Jansrud 166, 4. Paris 137, 5. Kilde (Nor.) 135, 6. Mayer (Rak.) 130, ...49. Krýzl 2.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 44 závodů): 1. Svindal 916, 2. Hirscher (Rak.) 809, 3. Kristoffersen (Nor.) 671, 4. Jansrud 583, 5. Neureuther (Něm.) 395, 6. Théaux (Fr.) 371, ...99. Krýzl 23.

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.