Super-G ve Val Gardeně vyhrál Svindal, Bank nedokončil

18. 12. 2015 14:28
Aksel Lund Svindal.
Aksel Lund Svindal. | Foto: Reuters

Val Gardena - Absolutním triumfem norských lyžařů skončil superobří slalom Světového poháru v italské Val Gardeně.

Nejrychlejší byl Aksel Lund Svindal, který po 29. vítězství v kariéře a čtrnáctém triumfu v super-G snížil na druhém místě celkového pořadí seriálu náskok vedoucího Marcela Hirschera. Olympijský vítěz z Vancouveru ze superobřího slalomu má nyní na Rakušana manko 23 bodů.

Druhé místo obsadil se ztrátou 34 setin Kjetil Jansrud, třetí skončil Aleksander Aamodt Kilde, jenž byl o další desetinu pomalejší.

Český sjezdař Ondřej Bank na prvním mezičasu ztrácel 1,66 sekundy, ale pak chyboval a závod nedokončil.

Ve Val Gardeně se v sobotu pojede sjezd a v neděli ještě obří slalom i s Kryštofem Krýzlem.