Super-G v Beaver Creeku vyhrál Reichelt, Bank nebodoval

6. 12. 2014 21:21
Druhý superobří slalom sezony vyhrál v Beaver Creeku rakouský lyžař Hannes Reichelt a připsal si pátý triumf v této disciplíně v kariéře. Ondřej Bank zaostal za vítězem o 2,32 sekundy.
Hannes Reichelt v cíli super-G v Beaver Creeku.
Hannes Reichelt v cíli super-G v Beaver Creeku. | Foto: Reuters

Beaver Creek - Druhý superobří slalom sezony vyhrál v Beaver Creeku rakouský lyžař Hannes Reichelt a připsal si pátý triumf v této disciplíně v kariéře. O 52 setin porazil jasně vedoucího muže Světového poháru Nora Kjetila Jansruda, vítěze dosavadních dvou sjezdů a úvodního super-G v Lake Louise. Třetí místo obsadil Francouz Alexis Pinturault, který byl pomalejší o další desetinu.

Český lyžař Ondřej Bank po dvaadvacátém místě v pátečním sjezdu dnes zaostal za vítězem o 2,32 sekundy, což mu druhé body v sezoně nevyneslo.

Dlouho figuroval na třicátém místě, z něhož ho nakonec vyřadil Rus Alexander Glebov, jenž startoval s číslem 55. Bank, který vyjel na trať se šestačtyřicítkou, tak nezopakoval dosud jediné bodované třicáté místo ze stejného závodu z prosince roku 2010. K bodu mu chyběla pouhá setina.

Náročný závod nedokončilo několik favoritů, včetně Francouze Manuela Osborneho-Paradiseho či Švýcara Patricka Künga, vítěze závodu z roku 2013.

"Bylo to vážně dost na hraně. Při každém skoku jsem si myslel: tak teď už jsem venku. Ale tak se jezdí super-G," prohlásil Reichelt, jenž nastoupil teprve k pátému závodu po operaci páteře, kvůli níž letos v únoru zmeškal i start na olympijských hrách v Soči. Celkem se v SP radoval z vítězství už poosmé.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - superobří: 1. Reichelt (Rak.) 1:12,78, 2. Jansrud (Nor.) -0,52, 3. Pinturault (Fr.) -0,62, 4. Fill -0,66, 5. Paris (oba It.) -0,82, 6. Streitberger (Rak.) -0,84, 7. Défago (Švýc.) -0,99, 8. Marsaglia (It.) 1,01, 9. Janka (Švýc.) -1,03, 10. Weibrecht (USA) -1,07, ...31. Bank (ČR) -2,32.

Pořadí superobřího slalomu SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Jansrud 180, 2. Reichelt 140, 3. Paris 105, 4. Mayer (Rak.) 94, 5. Fill 66, 6. Striedinger (Rak.), Pinturault a Défago po 60.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 38 závodů): 1. Jansrud 396, 2. Paris 205, 3. Reichelt 201, 4. Hirscher (Rak.) 180, 5. Feuz (Švýc.) 140, 6. Mayer 139, ...77. Bank 9, 86. Krýzl (ČR) 6.