Drsné super-G patřilo Fenningerové, třetina do cíle nedojela

Anna Fenningerová slaví olympijské zlato v super-G.
Dominique Gisinová se postarala o vzrušení pro posádku sedačkové lanovky,...
... také tato zkušená Švýcarka se nevešla do záludně postavených branek.
Carolina Ruizová-Castillová skončila po chybě v ochranné bariéře.
Fanoušci se nebavili jen jízdou nejlepších světových závodnic v super-G, ale třeba i tím, co měl kdo namalované na těle.
Foto: Reuters
Sport Sport
15. 2. 2014 9:29
Náročná trať dnešního olympijského super-G se stala osudná pro osmnáct závodnic ze 49členné startovní listiny.

Soči - Náročná trať dnešního olympijského super-G se stala osudná pro osmnáct závodnic ze 49členné startovní listiny.

Se zrádnou tratí se nejlépe popasoval Rakušanky. Vyhrála Anna Fenningerová, Nicole Hospová byla třetí. Mezi ně se vklínila pouze Němka Maria Höflová-Rieschová, která tak přidala druhou medaili ke zlatu se superkombinace.

"Neměla jsem pocit, že bych šla na hranu. Nemyslela jsem si, že to bude tak dobré, když jsem jela dolů. Myslím, že horní úsek trati byl výborný, prostředek nebyl tak dobrý a dolní část byla OK," zhodnotila svůj výkon vítězná Fenningerová.

Výpadku favoritek využil tak výbornému výsledku česká závodnice Klára Křížová, která obsadila 17. pozici. Kateřina Pauláthová se vešla do třetí desítky výsledkové listiny, když obsadila 25. místo. Křížová na vítězku ztratila 2,78 sekundy, Pauláthová byla pomalejší o 4,65 sekundy.

Záludné branky prořídly výsledkovou listinu

Hned od startu první závodnice bylo jasné, že Rakušan Florian Winkler postavil na svahu v Rosa Chutor opravdu náročnou trať.

Do cíle dojela Leanne Smithová s číslem dvě a po ní až Švýcarka Fabiene Suterová z devítkou. Ostatní závodnice si se záludnými brankami neporadily a některé "zabloudily" hned pár metrů po startu.

Rakušanky dnešním zlatem a bronzem pomohly své zemi přeskočit Švýcarsko v čele medailového hodnocení sjezdového lyžování na hrách v Soči.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy