Štybar už pojede pouze jeden cyklokros "doma" v Essenu

ČTK ČTK
1. 12. 2015 21:55
Český cyklista Zdeněk Štybar se rozhodl osvěžit svou přípravu na novou cyklistickou sezonu posledním cyklokrosovým závodem. V sobotu pojede v Essenu 50. ročník Grand Prix Rouwmoer.
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: A. Kosina

Essen - Cyklista Zdeněk Štybar si zpestří zimní přípravu na příští silniční sezonu už jen jedním cyklokrosovým závodem. V sobotu absolvuje v belgickém Essenu 50. ročník Grand Prix Rouwmoer. Brzy třicetiletý Štybar se tak rozhodl po konzultaci se svým týmem Etixx-Quick Step, vlastněné Zdeňkem Bakalou, i kvůli tréninkovému manku, které cítí.

Raději se zaměřím na silniční trénink

"Po charitativním závodu Boonen and Friends jsem se s týmem dohodl, že kromě podniku v Essenu už žádný další závod v cyklokrosu nepojedu. Místo toho se zaměřím na silniční trénink na příští sezonu," uvedl Štybar, jenž v Essenu dlouho bydlel, než se nedávno přestěhoval do blízkého Kapellenu.

"Když porovnám svou kondici nyní a před rokem, tak musím říci, že jsem trošku ve skluzu, což bylo patrné i minulý víkend na závodě Boonen and Friends," připomněl charitativní akci, kterou pořádá jeho týmový parťák Tom Boonen. Štybar tam coby trojnásobný mistr světa v cyklokrosu startoval s časovým handicapem a dojel šestý.

Cyklokros miluju, ale potřebuju trénovat

"Je to pro mě těžké, protože každý ví, jak tuhle disciplínu miluju, ale nemůžu závodit bez dobré kondice. Byla by to neúcta k organizátorům i fanouškům," prohlásil Štybar, jemuž zhatily možnost obhajovat titul na letošním cyklokrosovém MS v Táboře potíže s ramenem.

"Jsem rád, že pojedu v Essenu a potkám se tam s fanoušky. Mám tam spoustu přátel a dobré vzpomínky na tento závod. Po sobotě už se zaměřím na silnici a v Denii se připojím k týmu na prvním soustředění," nastínil Štybar, který vyhrál podruhé za sebou anketu Král cyklistiky.

Poznámka: Vlastníkem stáje Etixx, za níž Zdeněk Štybar jezdí, je Zdeněk Bakala, který je zároveň vlastníkem vydavatelství Economie, pod nějž patří i Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy