Štybar se vrátil po zranění 99. místem. "Bylo to utrpení"

6. 9. 2014 21:51
Cyklista Zdeněk Štybar se po nepříjemném karambolu z poloviny srpna vrátil k závodění.
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: ČTK

Brusel - Cyklista Zdeněk Štybar se po nepříjemném karambolu z poloviny srpna vrátil k závodění. V dnešním 94. ročníku klasiky v Bruselu skončil na 99. místě se ztrátou minuty a 11 vteřin na vítězného Němce Andrého Greipela, který jeden z nejstarších závodů v mezinárodním kalendáři silničářů vyhrál podruhé za sebou.

Štybar upadl 14. srpna ve finiši čtvrté etapy Eneco Tour. Obličejem dopadl na asfalt a vyrazil si zuby. Po dlouhém ošetřování byl převezen do nemocnice a musel se podrobit operaci. Mimo jiné přišel o pět zubů.

Kvůli zdravotním potížím přišel osmadvacetiletý závodník stáje Omega Pharma-Quick Step o účast na Vueltě. Nyní už je natolik v pořádku, že mohl naskočit zpět do pelotonu. K ideálu má však stále daleko a 202 kilometrů kolem Bruselu si prý pořádně protrpěl.

"Nejsem si jistý, jestli jsme někdy při závodě trpěl tak jako dnes. Ale i tak jsem rád, že mohu být zpět v pelotonu," napsal Štybar na twitteru.