Šťastný Štybar: V závěru jsem myslel na ženu a syna!

Sport Sport
10. 7. 2015 19:38
Zdeněk Štybar oslavil životní triumf v obklopení svého týmu Etixx-Quick Step a triumf věnoval své rodině.
Zdeněk Štybar se při své premiéře na Tour de France dočkal etapového triumfu. Poslechněte si, jak své vítězství popisuje. Štybar je členem stáje Etixx Quick-Step, kterou vlastní Zdeněk Bakala. | Video: Etixx Quick-Step

Le Havre - Ve čtvrtek zažil na Tour de France životní sportovní úspěch. Ani po něm ale nezapomněl cyklista Zdeněk Štybar na ten největší osobní - narození syna Lewise, kterému mu žena Ine porodila 26. června.

Když na začátku týmové večeře nastoupil před svůj tým zaznělo z jeho úst právě jméno prvorozeného potomka. U stolu seděl mimo jiné i Tony Martin, který v závěru čtvrteční etapy upadl, zlomil si klíční kost a musel odcestovat do Německa na operaci.

Ještě před tím ale elitní časovkář ukázal velkou soudržnost týmu, který hned v pátek získal zásluhou spurtéra Marka Cavendishe další etapový vavřín (už třetí na letošní Tour de France) a před odjezdem do vlasti oslavil se Štybarem jeho životní triumf. "Nikdy jsem nezažil takový závod, jako je Tour," shrnul své pocity vlastně do jedné věty Štybar.

Rodák ze Stříbra se tak po Jánu Svoradovi stal teprve druhým Čechem, který vyhrál etapu na nejslavnějším cyklistickém závodu světa. Jak jej okomentoval a proč se rozhodl zaútočit? O tom více v našem exkluzivním videu výše.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy