Strýcová vedla ve třetím setu už 5:1, nakonec však končí

6. 9. 2015 6:58
Tenistku Barboru Strýcovou dělila na US Open jedna hra od premiérového postupu do osmifinále.
Barbora Strýcová.
Barbora Strýcová. | Foto: ČTK

New York - Tenistku Barboru Strýcovou dělila na US Open jedna hra od premiérového postupu do osmifinále. Češka vedla ve 3. kole nad Sabine Lisickou už 5:1 ve třetím setu, ale nakonec s Němkou prohrála 4:6, 6:4 a 5:7. V osmifinále tak v New Yorku nedoplnila české jedničky Petru Kvitovou a Tomáše Berdycha.

Strýcová v utkání ztratila první set a ve druhém prohrávala 0:2. Pak začala hrát pestřeji, chodila si pro vítězné míče i k síti a soupeřku znejistěla. Získala druhý set a ve třetím mířila za výhrou. Hrála chytře a čekala na chyby Lisické.

Při vedení 5:1 české tenistky začala Lisická, která si za stavu 1:4 nechala možná takticky ošetřit levé koleno, hrát na maximální riziko a hra vabank jí vycházela. Strýcová nedokázala její agresivní hře čelit, ani se nepřiblížila k mečbolu a o set i zápas přišla.

"Ve třetím setu jsem hrála do stavu 5:1 celkem dobře, ale pak ona do toho začala jít a začalo jí to tam padat. Neudělala skoro žádnou chybu," řekla Strýcová. "Já jsem možná mohla začít hrát riskantněji. Nevím, prostě si to uhrála sama."

Postupují i Murray s Youngem

Lisická po úporné bitvě trvající bezmála tři hodiny dlouho nemohla uvěřit, jaký obrat se jí povedl. "Nechala jsem na kurtu srdce a šla na 120 procent do každého míčku," řekla vyčerpaná finalistka Wimbledonu z roku 2013.

Po pětisetovém dramatu ve druhém kole zvládl Brit Andy Murray třetí kolo s jistotou. Třetí nasazený zdolal Brazilce Thomaze Bellucciho 6:3, 6:2 a 7:5.

Už podruhé dokázal domácí tenista Donald Young otočit zápas ze stavu 0:2 a vyhrát v pěti setech. Poprvé se mu to povedlo v úvodním kole proti jedenáctému nasazenému Gillesi Simonovi z Francie a podruhé ve 3. kole proti turnajové dvaadvacítce Viktoru Troickému ze Srbska. "Z devadesáti procent to je vaše zásluha a z deseti moje," děkoval Young fanouškům za podporu. Nyní ho čeká pátý nasazený Švýcar Stan Wawrinka.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 42,253.400 dolarů):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo: Wawrinka (5-Švýc.) - Bemelmans (Belg.) 6:3, 7:6 (7:5), 6:4, Anderson (15-JAR) - Thiem (20-Rak.) 6:3, 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), Young (USA) - Troicki (22-Srb.) 4:6, 0:6, 7:6 (7:3), 6:2, 6:4, Murray (3-Brit.) - Bellucci (30-Braz.) 6:3, 6:2, 7:5.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo: Lisická (24-Něm.) - Strýcová (ČR) 6:4, 4:6, 7:5, Halepová (2-Rum.) - Rogersová (USA) 6:2, 6:3, Azarenková (20-Běl.) - Kerberová (11-Něm.) 7:5, 2:6, 6:4.