Strýcová ve finále nestačila na srbskou krásku Ivanovičovou

15. 6. 2014 15:37
Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Birminghamu druhý titul v kariéře nezískala.
Ana Ivanovičová.
Ana Ivanovičová. | Foto: Reuters

Birmingham - Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Birminghamu druhý titul v kariéře nezískala. Osmadvacetiletá česká hráčka ve finále podlehla Aně Ivanovičové za hodinu a 19 minut 3:6, 2:6. První nasazená Srbka vyhrála čtrnáctý turnaj WTA a letos si připsala třetí titul. Z triumfu na trávě se ovšem radovala poprvé.

Plzeňská rodačka se díky čtvrté finálové účasti v kariéře a první na turnaji kategorie WTA Premier výrazně posune v žebříčku. Aktuálně 62. hráčka světa by se měla v pondělním vydání dostat do první pětačtyřicítky. Přiblíží se tak osobnímu maximu, kterým je 39. místo z roku 2010.

"Jsem samozřejmě trošičku zklamaná, protože jsem ve finále nehrála nejlepší zápas týdne, ale ona byla výborná. Nedostala jsem se moc k šancím. Z prohry jsem smutnější, ale celý týden je hodně pozitivní," řekla Záhlavová-Strýcová.

"Jsem strašně moc ráda, že jsem tady odehrála šest kvalitních zápasů. Na trávě hraju ráda, sedí to mé hře a baví mě to," uvedla.

Třetí vzájemný zápas s bývalou světovou jedničkou, s níž dosud neuhrála ani set, začala Záhlavová-Strýcová lépe a v úvodním gamu sebrala soupeřce servis. Vzápětí ale rovněž neudržela podání a podruhé o něj přišla po velkém boji ve čtvrté hře.

Dvakrát servis ztratila i ve druhém setu. V sedmé hře odvrátila při svém podání dva mečboly a snížila na 2:5, Ivanovičová ale následně utkání čistou hrou dopodávala.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 710.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Ivanovičová (1-Srb.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 6:2.

Čtyřhra - finále:

Kopsová-Jonesová, Spearsová (3-USA) - Bartyová, Dellacquaová (2-Austr.) 7:6 (7:1), 6:1.