24. 8. 2015 8:43
Tenistka Barbora Strýcová postoupila na turnaji v New Havenu do druhého kola.
Barbora Strýcová.
Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

New Haven - Tenistka Barbora Strýcová postoupila na turnaji v New Havenu do druhého kola. V úvodním utkání porazila Italku Camilu Giorgiovou za hodinu a 33 minut 6:2, 7:5.

Její další soupeřkou bude Lesja Curenková. Ukrajinská tenistka, jež ztroskotala v posledním kole kvalifikace, nahradí nejvýše nasazenou Simonu Halepovou. Rumunka se z turnaje, který v roce 2013 vyhrála, kvůli únavě po předchozích startech v Torontu a Cincinnati odhlásila.

Devětadvacetiletá Strýcová, jež na turnaji obhajuje loňské čtvrtfinále, začala první set ztrátou podání a pustila soupeřku do vedení 2:0. Pak už ale na kurtu dominovala a úvodní sadu získala za půl hodiny 6:2.

Ve druhém setu ztratila náskok 3:1 a Italka za stavu 5:3 podávala na vyrovnání zápasu. Strýcová ale znovu zabojovala, vyrovnala a utkání pak hladce dotáhla k vítězství

Tenisový turnaj žen v New Havenu (tvrdý povrch, dotace 754.163 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Strýcová (ČR) - Giorgiová (It.) 6:2, 7:5, Cibulková (SR) - Pironkovová (Bulh.) 7:6 (8:6), 6:7 (5:7), 6:3, Beguová (Rum.) - Dijasová (Kaz.) 7:5, 5:7, 6:2.