Střelkyně Kůrková má z ME bronz

ČTK
3. 3. 2006 15:08
Moskva - Česká sportovní střelkyně Kateřina Kůrková získala na mistrovství Evropy v Moskvě bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchovky.

Úřadující mistryně světa zaostala za vítěznou Taťjanou Goldobinovou z Ruska o 1,9 bodu, od stříbra, které vybojovala německá reprezentantka Sonja Pfeilschifterová, ji dělil bod.

Kůrková postoupila do finále ze sedmého místa s nástřelem 396 bodů a ztrátou dvou bodů na Pfeilschifterovou. Celkovým součtem 500,2 bodu se bronzová olympionička z Atén vrátila na evropské scéně mezi medailistky poté, co loni v Tallinnu neobhájila titul
z Györu a skončila až patnáctá.

Soutěž mužů vyhrál Rakušan Mario Knögler, čtvrtý skončil Slovák Jozef Gönci, který s kolegy Zoltánem Balážem a Michalem Homolou vybojoval bronz v soutěži družstev. Nejlepší český střelec Ondřej Rozsypal skončil jednatřicátý.

Střelcům na běžící terč vévodí po polovině soutěže čeští reprezentanti. Po pomalých bězích vede Miroslav Januš s
dvoubodovým náskokem, mezi juniory má Tomáš Caknakis k dobru dokonce čtyři body. V sobotu vyvrcholí soutěž rychlými běhy a o medaile budou bojovat pistoláři.