reklama
 
 

Strašné, hůř už hrát nemůžeme, soukali ze sebe házenkáři po rekordní prohře se Španělskem

14. 1. 2018 10:22
Jen těžko ze sebe dolovali slova čeští házenkáři poté, co v sobotu podlehli v úvodním vystoupení na ME Španělsku o sedmnáct gólů.

Varaždín - Snili o tom, jak na úvod evropského šampionátu v Chorvatsku zaskočí favorita ze Španělska, jenž čeští házenkáři naopak vstoupili do turnaje sobotním debaklem 15:32.

"Bohužel jsme zdaleka nepředvedli to, co bychom chtěli a na co máme," posteskl si trenér Jan Filip.

"Bohužel jsme od začátku zápasu působili nervózně a nebyli jsme schopni dostat se do tempa, do kterého bychom potřebovali. V obraně se nám nedařilo pokrývat hru Španělů, kteří hráli velmi precizně a dostali nás pod tlak," doplnil kouč.

Ve Varaždínu proti obhájcům stříbra utrpěli Češi svou nejtěžší porážku v historii evropských šampionátů a druhou nejhorší ze všech týmů vůbec. Dosavadním negativním maximem Česka byla prohra 22:35 rovněž se Španělskem z roku 1998.

"Hodnotí se to hodně špatně. Prohráli jsme o 17 branek, vůbec jsme se nedostali k naší hře. Dělali jsme technické chyby, nedávali jsme lehké góly. Hůř už hrát nemůžeme. Můžeme se jenom zlepšit. Doufám, že zapomeneme rychle, poučíme se z těch chyb a už to bude jen lepší," doufal Stanislav Kašpárek, který jako jeden z mála předvedl dobrý výkon a při debutu na velké akci zaznamenal v první půli pět branek.

"Hráli jsme strašně," nevymlouval se český brankář Tomáš Mrkva. "Nenaplnili jsme, co jsme chtěli. Na začátku byla obrana docela dobrá, ale časem jsme šli dolů. V útoku jsme udělali mnoho technických chyb," hodnotil gólman smutně.

V dalším utkání skupiny změří Češi v pondělí síly s úřadujícími olympijskými vítězi Dány a ve středu nastoupí proti Maďarsku. Do další fáze šampionátu postoupí první tři týmy z každé skupiny.

autor: ČTK | 14. 1. 2018 10:22

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama