Strachová odjela v kombinaci famózní slalom, celkově devátá

Prohlédněte si fotogalerii z pondělní ženské superkombinace
Vysoká Němka Maria Höflová-Rieschová si  v olympijské superkombinaci, stejně jako před čtyřmi lety ve Vancouveru, dojela pro zlatou medaili.
Po průměrném sjezdu excelovala mezi slalomovými branky Šárka Strachová. Česká závodnice zajela ve slalomu nejrychlejší čas, což jí nakonec vyneslo devátou příčku.
Další Češka, rychlostní specialistka Klára Křížová, obsadila 18. pozici.
Nejlepší pozici si ve sjezdu vytvořila Julia Mancusová,...
Foto: Reuters
Sport Sport
10. 2. 2014 12:55
Šárka Strachová po skvělém výkonu ve slalomu vybojovala v superkombinaci devátou příčku.

Praha - Šárka Strachová má na olympiádě v Soči parádní slalomovou formu. Bronzová medailistka z této disciplíny na minulé olympiádě ve Vancouveru to dokázala v pondělní superkombinaci, kde předvedla nejrychlejší slalomovou jízdu ze všech závodnic. 

V kombinaci s 25. časem ze sjezdu nakonec získala v této disciplíně devátou příčku, čímž si sice o dvě místa oproti Vancouveru pohoršila, nicméně dostala se do elitní desítky, v což před závodem doufala.

"Se slalomem jsme moc spokojená, ale pokud chce člověk bojovat o medaili, musí ten sjezd hodně umět. Myslím, že dneska jsem z toho vytěžila maximum," řekla Strachová po závodě České televizi.

Superkombinaci vyhrála stejně jako před čtyřmi lety Maria Höflová-Rieschová, která bude jednou z velkých soupeřek Strachové i ve slalomu. Němka dnes přitom na českou lyžařku ztratila ve slalomové části osm desetin sekundy. Nejlepší tři slalomářky letošní sezony světového poháru se ale dnešního superkombinačního závodu nezúčastnily.

"Ten kopec se mi hodně líbí, je hodně technický," prohlásila po závodě Strachová.

Stříbro dnes brala Rakušanka Nicole Hospová před Američankou Julií Mancusovou, vítězkou sjezdové části závodu. Na jednu z favoritek Tinu Mazeovou zbylo jen nepopulární čtvrté místo.

Druhá česká reprezentantka Klára Křížová skončila na devatenáctém místě, byla ráda, že závod vůbec dokončila, a v cíli se bouřlivě radovala. "Byl to boj o holý život," řekla rozesmátá Křížová České televizi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy