Stíhačku ovládl skvělý Fourcade, Češi se opět neprosadili

Aktualizováno 12. 12. 2015 15:30
Po ženách se dnes v Hochfilzenu představili také muži. Ve stíhacím závodě se ani dnes příliš nedařilo českých závodníkům.
Ondřej Moravec se letos stále hledá
Ondřej Moravec se letos stále hledá | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - Ve stíhacím závodě Světového poháru v biatlonu se představili pouze dva čeští reprezentanti. Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup vybíhali s vysokými startovními čísly, ale nakonec si oproti včerejšímu sprintu oba polepšili. Moravec dojel dvacátý, Jaroslav Soukup čtyřicátý.

Závod vyhrál fenomenální Francouz Martin Fourcade, pro kterého to bylo už 42. vítězství v SP. Včerejší vítěz, Němec Simon Schempp, sice nastupoval do závodu s náskokem deseti vteřin, to ale nebyl pro Fourcada žádný problém a již na první střelbu přijížděli pospolu. Pro třetí místo si dojel Anton Šipulin.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Škoda první střelby

Ondřej Moravec závod nezahájil dobře. Na úvodní střelecké položce dvakrát chyboval a musel na dvě trestá kola. V dalších třech střelbách se už však nemýlil. "Ondra měl smůlu, obě to byly kalibrové rány, které při troše štěstí mohly klidně spadnout. Jinak to byl ale z jeho strany dobrý závod. Výrazně se zlepšil i v běhu," hodnotil závod pro Českou televizi trenér Ondřej Rybář.

Druhým českým závodníkem byl nejstarší člen týmu Jaroslav Soukup. Ten naopak začal závod výborně, když obě ležky s přehledem "vyčistil". Na stojce pak ale přišly čtyři chyby, které jeho výkon srazily dolů. "Je to škoda, Jarda měl ten závod rozjetý moc pěkně. Nakonec je z toho alespoň ten jeden bod za 40. místo," řekl Rybář.

Pro českou výpravu bylo velmi netypické, že měla v závodě vinou včerejšího propadáku ve sprintu pouze dva zástupce. "Byl to velký nezvyk. Doufám, že ho nebudeme zažívat často," uzavřel Rybář.

Zítra se biatlonový podnik v Hochfilzenu uzavře štafetovými závody mužů a žen. Hned po tom čeká všechny přesun do Čechy oblíbené slovinské Pokljuky.

před 11 minutami

Finále Východní konference NBA otevřelo lépe Miami, zdolalo Boston

Basketbalisté Miami uspěli v prvním utkání finále Východní konference NBA, v němž na domácí palubovce porazili Boston 118:107. Hvězdou duelu byl zkušený křídelník Jimmy Butler, jenž nastřílel 41 bodů, když trefil mimo jiné 17 z 18 trestných hodů, a přidal také devět doskoků a pět asistencí. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání se tak floridský celek a nasazená jednička konference ujal vedení 1:0.

Aktualizováno před 43 minutami

V Praze se zřítila část domu, v sutinách nikdo nebyl

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě zasahovali hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy vycvičenými na vyhledávání osob. Na Twitteru to uvedli pražští hasiči. Stav domu prověřil statik, přijel také vyprošťovací kontejner.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Ulici policisté uzavřeli. "Před 23:00 jednotky hasičů opustily místo a vrátily se zpět na své základny. Z důvodu špatné stability objektu zůstala ulice i po odjezdu hasičů stále uzavřena," sdělil pozdě večer Daniel Fík z pražského hasičského sboru.