Štěpánek vynechá i Hopman Cup, nahradí ho Pavlásek

ČTK ČTK
21. 12. 2014 19:45
Radek Štěpánek se kvůli zranění pravé nohy v lednu nezúčastní ani Hopmanova poháru, Lucii Šafářovou tak doplní Adam Pavlásek.
Radek Štěpánek má zdravotní problémy, proto vynechá úvod příští sezony
Radek Štěpánek má zdravotní problémy, proto vynechá úvod příští sezony | Foto: Reuters

Praha - Radek Štěpánek se kvůli zranění pravé nohy v lednu nezúčastní úvodního grandslamu sezony Australian Open ani Hopmanova poháru, na němž měl hrát s Lucií Šafářovou. Šestatřicetiletý tenista to oznámil na facebooku, v týmové soutěži v Perthu ho nahradí Adam Pavlásek.

Štěpánka v poslední době sužovaly svalové potíže, po dohodě s profesorem Pavlem Kolářem proto odcestoval na vyšetření do Londýna. "Pravá noha mi přestala fungovat, jak by měla, atrofovaly mi svaly. Díky Petrovi (Čechovi) a Josému Mourinhovi jsem mohl absolvovat testy přímo u nich na Chelsea, ale bohužel ty výsledky nejsou úplně ideální," řekl Štěpánek.

Hrozilo by další zranění

Lékaři zjistili, že tenistovy svaly jsou především na lýtku ve srovnání s druhou nohou mnohem slabší. "Noha funguje vlastně jen na padesát procent, byl by obrovský risk nastoupit s tím na kurt. Mohlo by se mi něco utrhnout nebo by to tělo kompenzovalo jinak. Bohužel to pro mě znamená, že se musím odhlásit jak z Hopman Cupu, což mě strašně moc mrzí kvůli Lucce, ale nenastoupím ani na Australian Open," dodal Štěpánek.

Březnový ostravský zápas Davisova poháru s Austrálií ale chce určitě stihnout. "Začátek docvičování nohy absolvuju v Praze pod vedením Pavla Koláře, pak až budu na nějakých 90 procentech, budu pokračovat na Floridě i s Petrem Kordou. Dělám to i proto, abych byl co nejlíp připravený na Davis Cup, který je na začátku března, proto bych nerad riskoval, aby se mi do té doby něco stalo. Proto taky pouštím tu Austrálii," vysvětlil.

Pavlásek cítí šanci

Na Hopmanově poháru ho nahradí dvacetiletý Pavlásek, 240. hráč světového žebříčku. "Moc si příležitosti, která se mi naskytla, vážím, bude to pro mě velká záležitost, ale hlavně možnost ukázat se. Budu se snažit této šance využít. Už se moc těším. S Luckou Šafářovou jsem ještě nikdy nehrál, ale už jsem se zkontaktovali a začali si domlouvat společné tréninky v Prostějově, až se vrátí z Ameriky," řekl ČTK.

Na Australian Open došel Štěpánek pětkrát do třetího kola dvouhry, čtyřhru předloni spolu s Indem Leanderem Paesem vyhrál. Letošní rok zakončil na 68. místě světového žebříčku, sezonu ale předčasně ukončil už po zářijovém semifinále Davisova poháru ve Francii, kde si poranil záda.

Změnu v nominaci na Hopmanův pohár musel udělat také tým Spojených států amerických, jenž bude ve skupině A jedním ze soupeřů českého dua. Jack Sock se podrobil operaci kyčle, kvůli níž přijde i o Australian Open, a do Perthu místo něj pojede John Isner. Za francouzské obhájce titulu zase nenastoupí zraněný Jo-Wilfried Tsonga, kterého nahradí Benoit Paire.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy