Štěpánek po dvou měsících vyhrál zápas. Nad bývalým č. 1

Radek Štěpánek v zápase s Lleytonem Hewittem na turnaji v Šanghaji.
9. 10. 2012 14:41
Radek Štěpánek na turnaji v Šanghaji porazil ve dvou setech bývalou světovou jedničku Lleytona Hewitta. Vyhrál po dvou měsísích.

Šanghaj - Český tenista Radek Štěpánek ukončil svoji téměř dva měsíce trvající sérii bez vítězství.

V prvním kole turnaje v Šanghaji porazil někdejší světovou jedničku Lleytona Hewitta 7:5 a 6:1.

Z výhry v singlovém zápase na okruhu ATP se radoval poprvé od srpnového turnaje v Cincinnatti.

Třiatřicetiletý český tenista nepustil svého o dva roky mladšího soupeře za celý zápas k jedinému brejkbolu a naopak v prvním setu dokázal za stavu 6:5 prolomit Hewittův servis. Druhý set pak již byl jednoznačnou záležitostí.

Hewitta porazil Štěpánek poprvé v kariéře, všechny tři předcházející duely s Australanem prohrál.

Příštím Štěpánkovým soupeřem bude turnajová jedenáctka Richard Gasquet.

Berdych je ve druhém kole

Dnes si také na tvrdém povrchu v Šanghaji představila světová sedmička Tomáš Berdych. Společně s Nenadem Zimonjičem český tenista postoupil do druhého kola debla, když v super-tiebreaku zdolali dvojici Gonzalez-Lipski.

První singlový zápas by si měl Berdych zahrát již zítra, kdy nastoupí do druhého kola proti Andreasu Seppimu.

Tenisový turnaj mužů v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3,531.600 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Wawrinka (13-Švýc.) - Ramos (Šp.) 7:6 (7:1), 7:6 (7:5), Nišikori (14-Jap.) - Wu Ti (Čína) 6:2, 6:4, Simon (15-Fr.) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:2, Istomin (Uzb.) - Berlocq (Arg.) 4:6, 6:2, 6:1, Mayer (Něm.) - Tomic (Austr.) 6:4, 6:0, F. López (Šp.) - Falla (Kol.) 6:3, 1:6, 6:3, Troicki (Srb.) - Južnyj (Rus.) 6:3, 2:6, 6:4, Štěpanek (ČR) - Hewitt (Austr.) 7:5, 6:1, Raonic (12-Kan.) - Matosevic (Austr.) 7:6 (7:4), 6:3, Baghdatis (Kypr) - Fognini (It.) 6:2, 6:2, Lu Jen-hsun (Tchaj-wan) - Čang Ce (Čína) 6:0, 6:2.

2. kolo:

Čilič (10-Chorv.) - Kližan (SR) 7:5, 6:1, Isner (8-USA) - Anderson (JAR) 7:6 (7:3), 6:7 (8:10), 7:6 (9:7), Verdasco (Šp.) - Mónaco (7-Arg.) 6:4, 6:2.