Štěpánek se vrátil, ale prohrál s hráčem druhé stovky

ČTK ČTK
14. 4. 2015 7:43
Nestačil v 1. kole challengeru v americké Sarasotě osmnáctiletého Jareda Donaldsona a 179. hráči světového žebříčku podlehl po setech 3:6 a 6:7.
Radek Štěpánek.
Radek Štěpánek. | Foto: Reuters

Sarasota - Tenista Radek Štěpánek prohrál svůj první zápas při návratu na kurty po sedmiměsíční pauze. Český daviscupový reprezentant nestačil v 1. kole challengeru v americké Sarasotě na domácího osmnáctiletého Jareda Donaldsona a 179. hráči světového žebříčku podlehl po setech 3:6 a 6:7.

Ze Sarasoty se Štěpánek přesune do Evropy a od 27. dubna se představí v Mnichově. Před grandslamovým Roland Garros bude střídat challengery s turnaji ATP Tour. "První část návratu na antuce beru jako rozehrávací. Potřebuju hrát co nejvíc zápasů, abych se dostal do rytmu," řekl tenista před turnajem.

K soutěžnímu utkání nastoupil šestatřicetiletý Štěpánek poprvé od zářijového semifinále Davisova poháru s Francií, v němž si ve čtyřhře poranil záda a předčasně ukončil sezonu. Vrátit se plánoval už v lednu, ale pak léčil bolavou nohu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy