Štěpánek první zápas sezony zvládl, dál jde i Šafářová

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 1. 2011 10:15
Vypadly Zuzana Ondrášková a Sandra Záhlavová

Brisbane/Auckland - Radek Štěpánek vstoupil stejně jako Tomáš Berdych, Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová do nové sezony výhrou.  

Na turnaji v Brisbane porazil vítěz z roku 2009 a loňský finalista Němce Tobiase Kamkeho z Německa 5:7, 6:1, 6:4 a postoupil do druhého kola, kde se utká se čtvrtým nasazeným Američanem Mardym Fishem, s nímž všechny tři dosavadní zápasy vyhrál.

Už do čtvrtfinále postoupila v Brisbane Lucie Šafářová, která v 2. kole po dvouapůlhodinové bitvě porazila druhou nasazenou Šahar Peerovou z Izraele po setech 3:6, 6:1, 7:5, když v třetím setu za stavu 4:5 odvrátila mečbol.

Čtěte také:
V Brisbane postoupily Kvitová, Benešová i Strýcová

O postup mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje se utká s turnajovou pětkou Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska. O postup do čtvrtfinále budou usilovat i Kvitová, Benešová a Záhlavová-Strýcová.

Ondrášková i Záhlavová vypadly

Na turnaji v Aucklandu naopak v prvním kole dohrály Zuzana Ondrášková, která proti Maďarce Gretě Arnové získala jen jednu hru, a Sandra Záhlavová, která podlehla 6:3, 5:7 a 0:6 Francouzce Alizé Cornetové.

Do druhého kola dnes v Aucklandu zasáhne Renata Voráčová, kterou los svedl proti nasazené jedničce Marii Šarapovové z Ruska.

Brisbane - dvouhra - 1. kolo:

Muži: Štěpánek - Kamke (Něm.) 5:7, 6:1, 6:4.

Dvouhra - 2. kolo:

Ženy: Šafářová - Peerová (2-Izr.) 3:6, 6:1, 7:5.

Čtyřhra - 1. kolo:

Ženy: Hlaváčková, Hradecká - Hercogová, Martičová (Slovin./Chorv.) 7:5,

Auckland - dvouhra - 1. kolo:

Ženy: Arnová (Maď.) - Ondrášková 6:1, 6:0, Cornetová (Fr.) - Záhlavová 3:6, 7:5, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:

Mirzaová, Voráčová (3-Ind./ČR) - Borwellová, Pelletierová (Brit./Kan.) 6:3, 6:4, Dekmeijereová, Grönefeldová (4-Lot./Něm.) - Birnerová, Keothavongová (ČR/Brit.) 7:5, 4:6, 10:8.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá úterý ve 04:11.Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení, začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy