Štěpánek první zápas sezony zvládl, dál jde i Šafářová

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 1. 2011 10:15
Vypadly Zuzana Ondrášková a Sandra Záhlavová

Brisbane/Auckland - Radek Štěpánek vstoupil stejně jako Tomáš Berdych, Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová do nové sezony výhrou.  

Na turnaji v Brisbane porazil vítěz z roku 2009 a loňský finalista Němce Tobiase Kamkeho z Německa 5:7, 6:1, 6:4 a postoupil do druhého kola, kde se utká se čtvrtým nasazeným Američanem Mardym Fishem, s nímž všechny tři dosavadní zápasy vyhrál.

Už do čtvrtfinále postoupila v Brisbane Lucie Šafářová, která v 2. kole po dvouapůlhodinové bitvě porazila druhou nasazenou Šahar Peerovou z Izraele po setech 3:6, 6:1, 7:5, když v třetím setu za stavu 4:5 odvrátila mečbol.

Čtěte také:
V Brisbane postoupily Kvitová, Benešová i Strýcová

O postup mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje se utká s turnajovou pětkou Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska. O postup do čtvrtfinále budou usilovat i Kvitová, Benešová a Záhlavová-Strýcová.

Ondrášková i Záhlavová vypadly

Na turnaji v Aucklandu naopak v prvním kole dohrály Zuzana Ondrášková, která proti Maďarce Gretě Arnové získala jen jednu hru, a Sandra Záhlavová, která podlehla 6:3, 5:7 a 0:6 Francouzce Alizé Cornetové.

Do druhého kola dnes v Aucklandu zasáhne Renata Voráčová, kterou los svedl proti nasazené jedničce Marii Šarapovové z Ruska.

Brisbane - dvouhra - 1. kolo:

Muži: Štěpánek - Kamke (Něm.) 5:7, 6:1, 6:4.

Dvouhra - 2. kolo:

Ženy: Šafářová - Peerová (2-Izr.) 3:6, 6:1, 7:5.

Čtyřhra - 1. kolo:

Ženy: Hlaváčková, Hradecká - Hercogová, Martičová (Slovin./Chorv.) 7:5,

Auckland - dvouhra - 1. kolo:

Ženy: Arnová (Maď.) - Ondrášková 6:1, 6:0, Cornetová (Fr.) - Záhlavová 3:6, 7:5, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:

Mirzaová, Voráčová (3-Ind./ČR) - Borwellová, Pelletierová (Brit./Kan.) 6:3, 6:4, Dekmeijereová, Grönefeldová (4-Lot./Něm.) - Birnerová, Keothavongová (ČR/Brit.) 7:5, 4:6, 10:8.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy