reklama
 
 

Štěpánek: Davis Cup? Ještě ani necítím prsty

4. 3. 2013
Jak čtyřiatřicetiletý tenista Radek Štěpánek přiznal, pořád se mu nevrátil cit do prstů na rukou a musí každý den podstupovat náročnou rehabilitaci.

Praha - Přesně před měsícem podstoupil Radek Štěpánek operaci vyhřezlé ploténky krční páteře a ještě minimálně měsíc mu bude trvat, než se vrátí k zápasům.

Jak sám čtyřiatřicetiletý tenista přiznal, pořád se mu nevrátil cit do prstů na rukou a musí každý den podstupovat náročnou rehabilitaci.

Přesto udělá vše pro to, aby mohl o víkendu od 12. do 14. dubna pomoci českému daviscupovému týmu ve čtvrtfinále v Kazachstánu k dalšímu kroku za obhajobou titulu.

"Skoro každý den rehabilituji na klinice pohybového ústrojí pana docenta Koláře na Chodově. Podstupuju Vojtovu metodu, pořád mě promačkávají, já sám třeba roztahuju gumičky, hraju si s kyblíčkem jako dítě a hrabu do něj písek," řekl Štěpánek v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Radku, už jste zkoušel po operaci trénovat?
Snažím se každý den třicet až čtyřicet minut být na kurtu. Jako trénink bych to ale nenazval, hraju jen z místa ne z běhu, není to pořád ono. Zatím se pokouším získat stoprocentní hybnost a teprve pak budu moct jít do plného tréninku. Na druhou stranu už se nebudu muset bát toho, že by se mi vrátily problémy se zády, které mě trápily před sedmi lety.

Hodně se mluví o tom, jestli už stihnete dubnový zápas Davis Cupu s Kazachy. Jak to tedy v tuto chvíli vidíte?
Právě ten zápas v Kazachstánu je moje meta, moc rád bych s klukama do Kazachstánu jel a pomohl jim k postupu. Až teprve pak budu přemýšlet o zápasech na okruhu.

Jak moc Vás mrzí, že po triumfu v Davisově poháru a účasti ve 3. kole Australian Open Vám nadějně rozjetou sezonu zabrzdila operace?
Já hledám na věcech vždycky to pozitivní, mohlo se mi to stát před Davis Cupem a přišel bych o to nejlepší, co se mi kdy povedlo vyhrát. Samozřejmě to ale trošku mrzí, před Austrálií se mi hodně dařilo, dá se říct, že jsem cítil životní formu.

Tu nyní musí cítit i Tomáš Berdych, který opět porazil Rogera Federera a dvakrát za sebou se dostal do finále turnaje ATP...
To vítězství v Davis Cupu nám oběma vlilo hodně sebevědomí. Velkou motivací pro nás je nejen obhajoba titulu, ale také vyhrát nějaký turnaj. Ta loňská zkušenost nám dodává hodně sil a teď sklízíme ovoce.

Minulý týden jste si alespoň mohl vylepšit náladu účastí na setkání hráčů, kteří před 15 lety triumfovali v Naganu. Jak jste si to užil?
Byl jsem pozván jak na tu vernisáž, tak na večírek potom. Byl to pro mě velký zážitek poslechnout si jejich příběhy a zážitky. Bylo tam hodně srandy, s většinou kluků se znám osobně, takže jsem se hodně bavil.

autor: Jaroslav Šindelář | 4. 3. 2013

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama