Staszko je mezi třemi nejlepšími hráči pokeru na světě

ČTK ČTK
7. 11. 2011 13:30
O post nejlepšího hráče se utká v noci na středu
Martin Staszko se o post nejlepšího hráče utká v noci na středu
Martin Staszko se o post nejlepšího hráče utká v noci na středu | Foto: ČTK/AP

Las Vegas - Třinecký rodák Martin Staszko v americkém Las Vegas postoupil do tříčlenného užšího finále závěrečného turnaje Světové série v pokeru, v němž se hraje v přepočtu o 156 milionů korun.

Znamená to, že již vyhrál přinejmenším 72 milionů korun, což je nejvyšší česká výhra v této hře. O vítězi se v lasvegaském hotelu Rio rozhodne v noci na středu SEČ.

Pětatřicetiletý profesionální hráč z Třince do turnaje November Nine vstupoval s nejvyšším počtem žetonů, měl jich 40,175 milionu.

V úvodní části hry si vedení před osmi soupeři držel, pak ale začal ztrácet. "Nikdy jsem neměl tak málo žetonů, aby to bylo beznadějné," podotkl.

Čtěte také:
Jágr byl označen za 9. největšího sportovního gamblera

V kritickém okamžiku po devíti hodinách hry vsadil všechno a vedoucí Němec Pius Heinz jeho výzvu přijal. Staszko ze souboje vyšel vítězně, zdvojnásobil svých 21,525 milionu žetonů a posunul se na třetí místo.

"Konečně mi něco přišlo. Mně celý den nic moc nechodilo a až pak na konci mi došla postupka a něco jsem ´ukradl´," řekl Staszko.

"Byl jsem trochu unavený a nemohl jsem dobře spát"

O několik her později vyzval Heinze na další souboj drásající nervy, ze kterého opět vyšel vítězně a rázem se posunul na druhé místo s více než 56 miliony žetonů.

Do užšího finále nakonec Staszko postupuje ze třetího místa se 42,7 milionu žetonů. První je Němec Heinz se 107,8 milionu žetonů a druhý Američan Ben Lamb s 55,4 milionu žetonů.

Martin Staszko
Martin Staszko | Foto: ČTK/AP

Vůbec prvního účastníka závěrečného turnaje Světové série z České republiky před kláním trápily zdravotní problémy, když měl několik dní horečky. Přesto si nestěžoval.

"Byl jsem trochu unavený a nemohl jsem dobře spát. Někdy jsem měl problém sledovat ostatní hráče. Malinko to hru ovlivnilo, moc ale ne," řekl Staszko.

První část turnaje doprovázela bouřlivá atmosféra. Fanoušci jednotlivých hráčů své oblíbence hlasitě podporovali. V hledišti bylo i několik Čechů včetně Staszkových příbuzných a přátel.

Třineckému rodákovi bouřlivá atmosféra nevadila, podporu nepočetné skupinky českých fanoušků si naopak pochvaloval.

Víc než peníze chce Staszko náramek pro vítěze

Nyní jej čeká jeden den klidu, kdy podle vlastních slov chce hlavně odpočívat. V úterý večer místního času pak zasedne ke stolu, odkud si jeden hráč odnese trofej, která je podle Staszka cennější než peníze - náramek pro vítěze Světové série.

Do hlavní soutěže Světové série, která začala 7. července, letos zasáhlo 6865 hráčů ze 105 zemí včetně devíti Čechů. Celková dotace činí 64,5 milionu dolarů.

Martin Staszko
Martin Staszko | Foto: ČTK/AP

Finálového turnaje November Nine se letos zúčastnili hráči ze sedmi zemí, což je nejvíce v jeho dosavadní historii. Vedle Staszka jako prvního Čecha se do něj poprvé probojovali také hráči z Německa, Belize a Ukrajiny. Devítku nejlepších doplnili zástupci USA, Británie a Irska.

I v případě, že by se Staszko nestal celkovým vítězem závěrečného turnaje Světové série, jasně překoná dosavadní rekordní českou výhru v pokeru.

O tu se postaral Jan Škampa předloňským vítězstvím na turnaji evropského okruhu v Praze, odkud si odnesl 682.000 eur (17,6 milionu korun podle tehdejšího kurzu).

Staszko se k pokeru dostal před čtyřmi lety. Začínal hrát na internetu hry, za které se nic neplatilo, ale taky se nic nedalo vyhrát. Později takové, při nichž se dalo vyhrát pár centů.

Peníze pak investoval do turnajů, kde se už musel platit vstupní vklad. Na profesionální úrovni hraje poker od loňského května.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy