Stařecká demence? Briggs si chce udělat z Klička svoji holku

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 3. 2015 16:29
Stárnoucí boxerští šampioni touží po současných hvězdách.
Poslední vítězství Shannona Briggse. | Video:

Praha – Všem je hodně přes čtyřicet, přesto mají stále ty nejvyšší cíle. Trio amerických boxerských legend Roy Jones Jr., Antonio Tarver, Shannon Briggs a k nim panamský býk Guillermo Jones chtějí ještě jednu titulovou šanci.

Prvně jmenovaný v noci na neděli zbil svého krajana Paula Vasqueze v prvním kole a čeká na to, zda si jej všimne šampion WBO v křížové váze Marco Huck. Němec se srbskými kořeny touží prorazit za velkou louží a přestože má již na 12. června domluvený duel s neporaženým Polákem Krzysztofem Glowackim do Chicaga, následná bitva s bývalým nejlepším boxerem světa by dávala smysl.

Jones Jr. chce chybějící titul

Pro již šestačtyřicetiletého Jonese Jr. je totiž právě křížová divize zakletá. Titul mistra světa získal ve střední, super střední, polotěžké i těžké divizi, v křížové ale nikoliv. Huckovi by pak duel s ním rozhodně pomohl v jeho zámořské misi. Problém ale je, že Jones zatím nefiguruje mezi patnáctkou nejlepší organizace WBO, ze které si musí šampion vybírat své soupeře.

Podobný problém nemá Briggs, který je o tři roky mladší než Jones. V ratingu WBA těžké váhy mu patří už šestá pozice a tak může nadále snít o bitvě s (nejen) jejím králem, Ukrajincem Vladimirem Kličkem. Zvláště, když v noci na sobotu přidal bijec přezdívaný „Kanón“ další knockoutovou výhru v prvním kole, již šestou ze sedmi vítězných duelů od svého loňského návratu.

Briggs porazil dalšího veterána

Co na tom, že se tak stalo proti osmačtyřicetiletému maďarskému „dědkovi“ Zoltanu Petranyimu. „Udělám si z Klička svojí holku, moje pěsti ho zničí,“ nechal se slyšet Briggs ještě v ringu hotelu Sortis v panamském hlavním městě Panama City. Tam se mu ale postavil do cesty „nečekaný“ soupeř – místní rodák Guillermo Jones.

„Tygr“, jak je přezdívaný Briggsův vrstevník, má za sebou dvouletou pauzu kvůli dopingovým prohřeškům, mnozí jej ale stále považují za elitního a extrémně nebezpečného bijce pro špičku křížové, i těžké váhy. Na jeho výzvu ale do letoška poslední americký šampion těžké váhy příliš ochotně nereagoval.

V hledáčku má totiž někoho jiného, šestačtyřicetiletého krajana Antonia Tarvera, aktuálně číslo osm na světovém žebříčku těžké váhy. Filmový soupeř šedesátiletého Rockyho a několikanásobný mistr světa v polotěžké váze si s Briggsem vyměňuje skrze sociální sítě „milostné pozdravy“ a zdá se, že by na jejich duel mohlo skutečně dojít.

Ať již toto čekání a pošťuchování zmíněné čtyřky dopadne jakkoliv, většina fanoušků i expertů je nebere příliš vážně a považuje jejich výkřiky spíše coby počáteční nástup „stařecké demence“, jak zní v jednom z textů od prestižního boxerského novináře Michaela J. Woodse, než reálné hrozby výše zmíněným šampionům Huckovi s Kličkem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Trojnásobný mistr světa Nikulin skončil s hokejem

Ruský hokejový obránce a trojnásobný mistr světa Ilja Nikulin ukončil v 38 letech kariéru. Dlouholetý reprezentant byl už v minulé sezoně bez angažmá, poté co odešel z Dynama Moskva, kde v předchozích dvou ročnících dělal kapitána.

Nikulin celou kariéru strávil v Rusku, byť si jej v roce 2000 v draftu NHL vybrala ve druhém kole Atlanta jako 31. hráče v pořadí. Vedle Dynama nastupoval za Kazaň, s kterou vyhrál dvakrát KHL (2009 a 2010) a předtím jednou ruskou superligu (2006). Domácí titul získal i v dřívějším angažmá v moskevském klubu (2005).

Z mistrovství světa má sedminásobný účastník Utkání hvězd KHL kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval se sbornou v letech 2008, 2009 a 2012, kdy mužstvo dovedl k titulu jako kapitán. Startoval na osmi šampionátech a dvou olympijských hrách.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy