Češi jsou bod od titulu, Srbům tah bez Djokoviče nevyšel

Podívejte se na fotogalerii ze sobotního debla.
Tomáš Berdych (vlevo) a Radek Štěpánek zopakovali loňský triumf nad srbským párem Zimonjič, Bozoljac...
Berdych se Štěpánkem opět potvrdili svoji výjimečnost v daviscupové čtyřhře. Nastoupili spolu k patnáctému zápasu a radovali se již ze 14. výhry.
Tentokrát na kurtu dirigoval a všechny převyšoval Štěpánek (vpravo). Dvojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře s přehledem "uklízel" voleje mimo dosah Srbů a vedle výborných volejů také dobře podával, chytře returnoval a prohazoval.
Berdych tradičně "tvrdil muziku" přesným servisem a údery odzadu vyvíjel na soupeře tlak.
16. 11. 2013 18:32
Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem získali v deblu druhý bod pro Česko, Novak Djokovič se proti nim nepostavil.

Bělehrad - Důvod, proč nenastoupil Novak Djokovič do klíčové čtyřhry finále Davisova poháru proti Česku zatím zůstává skryt, ale jisté je, že jeho neúčast pomohla českému týmu před nedělními dvouhrami k vedení 2:1 na zápasy.

Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem totiž proti páru Nenad Zimoniič, Ilija Bozoljac žádnou senzaci nepřipustili a srbskou dvojici stejně jako loni v Praze porazili ve třech setech, tentokrát 6:2, 6:4 a 7:6 (7:4). Osvědčený český pár tak vyhrál už čtrnáctý z patnácti duelů v Davis Cupu, do kterých spolu nastoupil.

"Byli jsme lepší a zasloužili jsme si vyhrát. Troufám si říct, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů v deblu," řekl po zápase Radek Štěpánek. "Rozhodl náš skvělý výkon od začátku až do konce. Zasloužené vítězství," přidal se Berdych. Zápas jsme sledovali živě zde.

O tom, kdo vyhraje 101. daviscupové finále se rozhodne v neděli. Od dvou hodin odpoledne by proti sobě měli nastoupit nejprve Tomáš Berdych s Novakem Djokovičem (bilance 2:14), a poté ve zřejmě rozhodujícím duelu celého finále Radek Štěpánek s Dušanem Lajovičem, popř. Ilijou Bozoljacem (oba 0:0). Nedělní program budeme živě sledovat zde.

Češi byli na začátku zcela suverénní

Dnešní deblový duel zahájili Češi víc než dobře. Hned první gem hry při podání Nenanda Zimonjiče přetavili v brejk, a protože do konce setu přidali hosté ještě jeden, za pouhých 31. minut získali prví sadu poměrem 6:2.

Stejně suverénně začali Berdych se Štěpánkem i druhý set. Na podání byl opět veterán Zimonjič a stejně jako v předchozí sadě o něj přišel. Tentokrát se sice už Srbové dokázali udržet na dostřel jediného brejku, ale Češi žádné drama nepřipustili.

Nejen že za první dva sety Srbové nedokázali hostům ani jednou sebrat servis, ale dokonce si ani nevypracovali proti bezchybně hrajícím Čechům brejkbol.

Ve třetím setu Srbové zabrali

Obraz hry se vyrovnal v třetí sadě. Oba srbští hráči zpřesnili hru a tím i vyrovnali průběh hry. Výsledkem byl první brejkbol, který si za stavu 3:2 vypracovali při podání Štěpánka, ale Češi jej dokázali v pohodě odvrátit.

Hned dva brejkboly měl naopak český tým za stavu 5:5, ale ani on si s nimi neporadil, a tak se šlo do tiebreaku.

V něm sice začali lépe Srbové, kteří se rychle ujali vedení 3:1, pak ale Tomáš Berdych na servisu zavelel k obratu a Češi si vypracovali dva mečboly. Hned ten první pak přímým bodem z podání proměnil Radek Štěpánek.

Zápas tedy skončil po dvou hodinách a dvanácti minutách jednoznačným vítězstvím českého týmu 3:0.