Spurtér Cavendish bude jezdit pro Bakalu. Opouští tým Sky

Sport Sport
18. 10. 2012 16:54
Britký závodník opouští tým Sky, nově jej bude zaměstnávat Omega Pharma - Quick step.
Mark Cavendish.
Mark Cavendish. | Foto: Reuters

Londýn - Spurtérské eso jménem Mark Cavendish bude moci v příští sezoně z rukávu vytasit cyklistický tým českého miliardáře Zdeňka Bakaly.

Zprávu o přestupu britského závodníka ze Sky do stáje Omega Pharma - Quick Step přinesla ve čtvrtek BBC.

"Očekávali jsme, že tým na konci své první sezony u nás opustí kvůli střetu zájmů poté, co byly limitované jeho ambice na vítězství v etapách v průběhu závodů Grand Tours," uvedlo vedení stáje Sky.

Sedmadvacetiletý Cavendish s belgickým týmem podpesal kontrakt na příští tři sezony. Společnost mu bodou krom Toma Boonena či Tony Martina dělat i čeští závodníci Zdeněk Štybar a František Raboň.

Mistr světa z roku 2011 vyhrál během své dosavadní kariéry celkem 36 etap na tzv. Grand Tours.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy