Spurs i Warriors v NBA po boji uhájili domácí neporazitelnost

13. 3. 2016 9:50
Dva týmy v NBA nadále drží v této sezoně domácí neporazitelnost. San Antonio zdolala Oklahomu 93:85 a Golden State si doma poradil s Phoenixem 123:116. Warriors navíc natáhli domácí šňůru bez porážky na 48 zápasů.
Kawhi Leonard střelec 26 bodů v zápase proti Oklahomě.
Kawhi Leonard střelec 26 bodů v zápase proti Oklahomě. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia porazili v šlágru NBA Oklahomu 93:85 a doma zvítězili už v 41. zápase základní části v řadě. To je třetí nejdelší šňůra v historii ligy, tu úplně nejdelší v sobotu prodloužili o 48. výhru Golden State Warriors proti Phoenixu (123:116).

Spurs ovládli duel divizních lídrů, Kawhi Leonard dal 26 bodů, LaMarcus Aldridge přidal 24. Thunder střelecky vedl Kevin Durant s 28 body, Russell Westbrook přidal 19, ale měl nízkou úspěšnost a ztratil devět míčů.

Domácí ještě v úvodu poslední čtvrtiny prohrávali o šest bodů, ale závěr opanovali. "V závěru jim to tam padalo. Proměňovali střely, dali i pár těžkých, my ne. Nic jsme jim ale nedali zadarmo, museli si tu výhru pěkně vydřít," konstatoval Durant. "Byla to vybojovaná výhra. My jsme skromný tým. S každým zápasem se chceme zlepšovat a to se nám daří. Je jedno proti komu hrajeme, pokud budeme dobře bránit a přihrávat si v útoku," řekl Leonard.

Golden State málem o vítězství přišli

Také Warriors se na prodloužení vítězné domácí série nadřeli. Suns se nezalekli dvouciferné ztráty z úvodu a do poslední čtvrtiny šli dokonce s devítibodovým náskokem. Pak ale dal Stephen Curry 15 ze svých 35 bodů a pomohl k obratu. Důležitý byl i příspěvek Marreese Speightse, jenž dal 25 bodů, Klay Thompson přidal 20. Brandon Knight vedl Phoenix s 30 body.

"Trochu nás rozhodilo, že jsem ve třetí čtvrtině seděl kvůli problémům s fauly, protože třetí část běžně hraji celou. Zase jsem ale hrál víc v poslední čtvrtině a mohl pomoct k obratu," řekl autor sedmi trojek Curry.

DeMar DeRozan nastřílel 38 bodů, doskočil deset míčů a přidal sedm asistencí a dovedl Toronto k cenné výhře nad Miami 112:104 po prodloužení. Veterán Joe Johnson vedl hosty s 28 body, Luol Deng přidal 20 a jeho trojka dovedla zápas do prodloužení, ale v něm střílel DeRozan deset šestek a rozhodl.

Hornets se v poslední době daří

Nejdelší vítěznou šňůru momentálně drží Charlotte Hornets, kteří přerušili třízápasovou sérii Houstonu a sami vyhráli posedmé v řadě po výsledku 125:109. Kemba Walker byl nejlepším střelcem zápasu s 26 body, za hosty dal Corey Brewer 21 bodů. Příliš se nedařilo Jamesi Hardenovi, který skončil na 12 bodech a deseti asistencích.

NBA:

Atlanta - Memphis 95:83, Charlotte - Houston 125:109, Dallas - Indiana 105:112, Denver - Washington 116:100, Golden State - Phoenix 123:116, Milwaukee - New Orleans 103:92, Philadelphia - Detroit 111:125, Portland - Orlando 121:84, San Antonio - Oklahoma City 93:85, Toronto - Miami 112:104 po prodl.

4. Denver 66 28 38 42,4
5. Minnesota 66 21 45 31,8