Sprinty SP v Toblachu ovládli Ital Pellegrino a Norka Fallaová. Češi bez bodu

19. 12. 2015 15:06
Čeští běžci dnes vyšli bodově naprázdno. V kvalifikaci ztroskotali Petra Nováková, Karolína Grohová, Dušan Kožíšek a Martin Jakš.
Maiken Caspersen Fallaová
Maiken Caspersen Fallaová | Foto: Reuters

Toblach - Domácí italský běžec na lyžích Federico Pellegrino vybojoval v Toblachu ve sprintu volnou technikou páté vítězství ve Světovém poháru v kariéře a navázal na svůj triumf z předchozího sprintu v Davosu. V závodě žen se o norský double postaraly stejně jako na olympijských hrách v Soči Maiken Caspersen Fallaová a Ingvild Flugstad Östbergová.

Čeští běžci dnes vyšli bodově naprázdno. V kvalifikaci ztroskotali Petra Nováková, Karolína Grohová, Dušan Kožíšek a Martin Jakš. Nejlepší umístění zaznamenala na trati 1300 metrů volnou technikou 39. Nováková, ale od postupu ji dělily skoro tři vteřiny. Grohová skončila na 42. místě stejně jako Kožíšek. Jakš obsadil 67. pozici.

Za Pellegrinem se na stupně vítězů prosadili Američan Simeon Hamilton a Andrew Young z Velké Británie. Poprvé v sezoně tak na medailových pozicích nebyl ani jeden Nor. Mezi ženami doběhla za norskou dvojicí na bronzové příčce Stina Nilssonová ze Švédska.

Závody SP v běhu na lyžích v Toblachu (Itálie) - sprint volnou technikou (1,3 km):

Muži: 1. Pellegrino (It.) 2:29,57, 2. Hamilton (USA) -0,48, 3. Young (Brit.) -0,84, 4. Hediger (Švýc.) -1,09, 5. Krogh -1,44, 6. Fossli (oba Nor.) -11,89, ...42. Kožíšek, 67. Jakš (oba ČR) vyřazeni v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 36 závodů): 1. Sundby 588, 2. P. Northug 375, 3. Dyrhaug (všichni Nor.) 279, 4. Krogh 273, 5. Pellegrino 265, 6. Holund (Nor.) 236.

Ženy: 1. Fallaová 2:47,28, 2. Östbergová (obě Nor.) -0,17, 3. Nilssonová -0,61, 4. Sömskarová (obě Švéd.) -1,31, 5. Kolbová -1,59, 6. Herrmannová (obě Něm.) -2,31, ...39. Nováková, 42. Grohová (obě ČR) obě vyřazeny v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 36 závodů): 1. Johaugová (Nor.) 555, 2. Östbergová 483, 3. Nilssonová 440, 4. Wengová (Nor.) 376, 5. Fallaová 360, 6. Kallaová (Švéd.) 290, ...15. Nováková 121, 60. Grohová 7.