Sprinterský král Bolt je zraněný, má trhlinu ve svalu

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 4. 2013 22:45
Sprinter Usain Bolt musel zrušit závod na 200 metrů v Kingstonu. Je zraněný, má trhlinu ve stehenním svalu.
Usain Bolt nemůže závodit. Má trhlinu ve svalu.
Usain Bolt nemůže závodit. Má trhlinu ve svalu. | Foto: Reuters

Kingston - Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt musel kvůli natrženému stehennímu svalu zrušit plánovaný start na sobotním mítinku v jamajském Kingstonu, kde měl letos poprvé běžet 200 metrů.

Podle manažera Rickyho Simmse jde jen o malou komplikaci v přípravě světového rekordmana na stovce a dvoustovce.

"Mrzí mě, že o ten závod přijdu, protože v Kingstonu běhám hrozně rád. Má to být jen malá trhlina, snad budu brzo v pořádku," uvedl Bolt. Věří, že se zotaví do 8. května, kdy má startovat na mítinku na Kajmanských ostrovech.

V Kingstonu bude kvůli svalovému zranění chybět i mistr světa na stovce Yohan Blake.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

Další zprávy