Špotákové radost: Klaus, pivo i málem zničený vlak

Sport Sport, ČTK, Red Spo
19. 8. 2009 21:22
Špotáková si užila oslavy stříbra
Vyhlašování nejlepších oštěpařek - vlevo Barbora Špotáková
Vyhlašování nejlepších oštěpařek - vlevo Barbora Špotáková | Foto: Reuters

Berlín - Oštěpařka Barbora Špotáková slavila stříbrnou medaili z mistrovství světa v Berlíně dlouho do rána. Den po závodě přiznala, že ani neví, jak se vrátila do hotelu.

Na hodinách prý svítily tři hodiny ranní.

Jak to? "Byla to únava po náročném závodu spojená s alkoholem, navíc berlínské pivo nic moc," prozradila ve středu milovnice plzeňské dvanáctky.

Špotáková se chtěla věnovat zhruba šedesátce fanoušků, kteří ji přijeli do Berlína podpořit, ale nebyla to legrace. "Nejsem nesmrtelná, byla jsem hodně unavená, závod byl dlouhý," uvedla oštěpařka.

Čtěte dále: Špotáková má stříbro. Prohrála s loučící se Neriusovou

Také příznivcům z řad hasičů od jejího přítele Lukáše Novotného, jabloneckých pankáčů a manažera Tří sester, oblíbené skupiny Špotákové, po chvíli docházely síly. "Já jsem byla i docela ráda," přiznala s úsměvem světová rekordmanka.

Večer a noc strávili v centru. "Dalo se sedět i venku, noc byla perfektní," řekla.

Vlak málem vykolejil

Pořádně hluční byli fanoušci na stadionu. Troubili, skandovali a nepřestávali ani po závodu, kdy si Špotáková musela odbýt rozhovory s novináři i dopingovou kontrolu. Na oštěpařku čekali u vlakového nádraží.

"To byl neuvěřitelnej rambajs, když jsem přišla ze stadionu," uvedla Špotáková, která kvůli spěchu ukončila i tiskovou konferenci.

Soutěž v oštěpu jsme sledovali on-line

Stejně se prý nestihla věnovat všem. "Bylo to moc lidí, asi jsem jim nedala, co by si přáli. Kamarádů mám fakt hodně," prohlásila olympijská vítězka.

Fanoušky má prý nejlepší na světě. Neváhali přijet do Berlína na jedinou noc, nechali si vyrobit trička s různými nápisy, přivezli transparenty i vlajky. "Lepší v Berlíně nebyli. Hrozně si jich vážím, protože ani Němci takové neměli," uvedla Špotáková.

Kamarádi jí i večer dali najevo, že stříbro je úspěch. "Tak jsme druhý, no a coooo! No a coooo! No a coooo!" skandovali. "To nemělo chybu," děkovala oštěpařka. I ve vlaku cestou ze stadionu řádili. "Myslela jsem, že ten vlak vykolejí, celý nadskakoval."

Nejlepší české atletce poslal blahopřejný telegram prezident Václav Klaus, dostala i množství textových gratulací.

Závod se moc zdržoval

"Bylo jich asi šedesát," řekla. Nejčastěji jí kamarádi psali, že nejdůležitější je vítězství nad Ruskou Marií Abakumovovou. Nebo, že vítězná Steffi Neriusová si hezčí konec kariéry nemohla přát.

"A takhle to beru i já. Těmi esemeskami se mi zvedla nálada, která po probuzení nebyla nejlepší," pronesla. Po zhlédnutí záznamu svého závodu v televizi totiž Špotáková trochu posmutněla. Byl prý moc dlouhý, často přerušovaný.

"To byla největší chyba toho závodu, průšvih. Steffi měla štěstí, že to hodila prvním pokusem, než se to přerušovalo vyhlášeními," uvedla. "Zazdili tak i vlastní závodnici," zmínila se o Christine Obergföllové, jíž se nedařilo.

Možná i proto se úterní spokojenost změnila v lehký smutek. "Vidím věci, které se daly udělat líp. Základní problém - byla jsem unavená," přiznala Špotáková.

"Bylo to hrozně upracovaný. Dopadlo to nakonec skvěle, akorát dnes ráno už to tak skvěle nevypadalo," přiznala. Náladu jí zvedli alespoň kamarádi. "To je nejvíc, co můžu mít. Kvůli tomu jsem absolutně šťastná," dodala.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Začíná festival Prague Pride. Pražští radní vyvěsili duhovou vlajku na znamení jeho podpory

Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Desátý ročník festivalu, který má přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT+), nabídne od pondělí přes stovku akcí. Mnohé z nich se však kvůli koronaviru uskuteční on-line.

"Praha se tak otevřeně přihlásila k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných. Chceme tak ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře a nikdo není perzekuován pro to, kým je," řekla k vyvěšení vlajky radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Radní Vít Šimral (Piráti) dodal, že to, že magistrát vyvěšuje barevnou vlajku, nijak nenarušuje hodnoty tradiční společnosti nebo rodiny, jak říkají kritici. Vyjádřil přání, aby se sociální bubliny lidí, kteří sexuální menšiny neuznávají, zmenšovaly a lidé nebyli kritizováni a diskriminováni za to, koho milují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy