Špotáková je královnou. Proměny zlaté oštěpařky ve fotkách

Špotáková je Sportovcem roku. Podívejte se na její kariéru obrazem.
To je ona, Sportovkyně roku 2012, oštěpařka Barbora Špotáková. "Byl to dokonalý rok," přiznává sama.
Špotáková vyhrála prestižní anketu již podruhé. Před čtyřmi lety ji vítězství rovněž zaručilo zlato z olympijských her.
V Pekingu bylo vítězství české oštěpařky velkým sportovním zážitkem, letos v Londýně se přeci jen tak trochu očekávalo.
Česká oštěpařka Barbora Špotáková pózuje se zlatou medailí na OH 2012 v Londýně.
Foto: Eduard Erben
CPA - Eduard Erben
20. 12. 2012 15:08
Česká atletika má novou královnu, na vyhlášení Sportovce roku 2012 se jí stala Barbora Špotáková. A pět měsíců poté se z Báry stala maminka.

Česká oštěpařka Barbora Špotáková se prosinci 2012 stala podruhé v kariéře Sportovcem roku. A stejně jako před čtyřmi lety to bylo zásluhou zlaté olympijské medaile, kterou tentokrát přivezla z Londýna.

Její životní příběh napsal další důležitou kapitolu 24. května 2013, kdy se Barboře a jejímu partnerovi Lukáši Novotnému narodil syn Janek Novotný.

Na proměny šestinásobné Atletky roku se můžete podívat v této fotogalerii, poskládané z archivních snímků fotografa Aktuálně.cz Eduarda Erbana.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy