Sportovec roku? Měl by jim být Váňa, míní čtenáři

Sport Sport, Red Spo
22. 12. 2009 10:00
U čtenářů Aktuálně.cz zvítězil drtivě Josef Váňa
Josef Váňa
Josef Váňa | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Žijící legenda českého dostihového sportu Josef Váňa by se měl stát vítězem prestižní ankety Sportovec roku 2009. Alespoň si to myslí čtenáři deníku Aktuálně.cz, kteří měli v minulých dnech možnost hlasovat o své volbě.

Sedmapadesátiletý jezdec zvítězil s drtivým náskokem před druhou rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou. Třetí místo pak hlasující čtenáři přisoudili tenistovi Radku Štěpánkovi.

Čtěte také: Další pocta pro žokeje Váňu. Dostal medaili Za zásluhy

Josef Váňa si získal sympatie fanoušků především při říjnové Velké pardubické, kterou v sedle osmiletého valacha Tiumena vyhrál a připsal si zde už svůj šestý triumf v kariéře.

Následně pak převzal z rukou prezidenta ČR Václava Klause i státní ocenéní, a sice medaili Za zásluhy .

Respektovaný žokej a trenér působí před dostihovými tribunami už od roku 1979 a svou první Velkou pardubickou vyhrál v roce 1987, tedy v té době, kdy se paradoxně narodila právě Martina Sáblíková.

Skutečný vítěz ankety Sportovec roku 2009 bude pak vyhlášen v úterních večerních hodinách v pražském hotelu Hilton.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy