#PrayForParis. Podporu vyjádřili Jágr, Djokovič, Ronaldo i Bolt

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
15. 11. 2015 11:15
Celý sportovní svět se v posledních dnech sjednotil, aby vyjádřil podporu obyvatelům Paříže a celé Francii, která se stále vzpamatovává z pátečního teroristického útoku.
Solidarita lidí se šíří napříč kontinenty.
Solidarita lidí se šíří napříč kontinenty. | Foto: Reuters

Praha - Celý sportovní svět se v posledních dnech sjednotil, aby vyjádřil podporu obyvatelům Paříže a celé Francii, která se stále vzpamatovává z pátečního teroristického útoku.

Rozhořčení, zloba, bezmoc, smutek. To jsou nejčastější přívlastky spojované s hrůzným a všemi odsuzovaným činem v hlavím městě země galského kohouta. Svou podporu na sociálních sítích nevyjadřují jen jednotlivci i celé sportovní kluby, svazy a státy.

Z českých sportovců byli vidět například Petra Kvitová a Jaromír Jágr. Z francouzských pilot F1 Romain Grosjean či fotbalista Thierry Henry. Z ohromné škály sportovců světových pak třeba Cristiano Ronaldo, Novak Djokovič, Usain Bolt, LeBron James, Lewis Hamilton, hokejový brankář Henrik Lundqvist či golfista Jordan Spieth. Po zadu pak nezůstaly ani kluby. V NHL i NBA se před všemi zápasy držela minuta ticha.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Největší tuzemský poskytovatel venkovní reklamy BigBoard spustil nový portál BigZoom. Nabízí ubytování a zážitky v Česku

Nový web vznikl transformací portálu Hyperslevy, který BigBoard ovládl loni. ČTK to řekli zástupci společnosti.

"BigZoom je výsledkem plánované transformace konceptu portálu Hyperslevy, který nahradil k 1. červnu. Veškeré vouchery na Hyperslevách ale samozřejmě zůstávají v platnosti a zákazníci je budou moci řádně vyčerpat," řekla ČTK mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy