Sportovcem roku podle agentury AP je basketbalista James. Potřetí v kariéře

ČTK ČTK
27. 12. 2018 20:10
I bez zisku titulu či individuální trofeje vyhrál americký basketbalista LeBron James anketu agentury Associated Press pro nejlepšího sportovce roku. Cenu od amerických novinářů získala hvězda NBA potřetí v kariéře.
LeBron James.
LeBron James. | Foto: Reuters

Třiatřicetiletý James si letos poosmé za sebou zahrál finále NBA, ale s Clevelandem titul nezískal. V létě pak změnil působiště a stal se hráčem Los Angeles Lakers. Hlasující ocenili i jeho angažovanost, neboť v rodném Akronu otevřel školu pro sociálně znevýhodněné děti a zapojil se do debaty o rasismu a dalších společenských problémech.

Trojnásobný vítěz NBA James dostal v hlasování 78 bodů. Druhý byl s 46 body baseballista Mookie Betts, jenž s Bostonem vyhrál Světovou sérii. Třetí skončil ruský kapitán hokejistů Washingtonu Alexandr Ovečkin, který Capitals dotáhl k premiérovému Stanley Cupu.

Sportovkyní roku AP ve středu vyhlásila tenistku Serenu Williamsovou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy