Balzám na duši, radoval se po volbách Hrdina. Výsledky potěšily i další sportovce

ČTK ČTK
10. 10. 2021 12:01
Sportovní osobnosti přivítaly výsledky sněmovních voleb, které vyhrála koalice Spolu. Ta bude mít v Poslanecké sněmovně většinu, pokud se spojí s koalicí Pirátů a STAN. Současný předseda vlády Andrej Babiš by s hnutím ANO v takovém případě skončil v opozici.
Jiří Hrdina.
Jiří Hrdina. | Foto: ČTK

"Vidět tyhle všechny kyselý ksichty je balzám na moji duši po těch osmi letech tý hrůzy," napsal bývalý hokejový útočník Jiří Hrdina na Twitteru k televiznímu záběru na tiskovou konferenci hnutí ANO.

Koalicím Spolu i Pirátů a STAN poblahopřál také někdejší Hrdinův reprezentační spoluhráč Dominik Hašek. "Dokázali jste to. Za mě ten nejdůležitější cíl voleb, odstranění StBáka a křivopřísežníka z čela naší země, je splněn. A já Vám za to moc děkuji," uvedl slavný brankář, dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

Další sportovci přivítali, že se do Poslanecké sněmovny nedostala KSČM. "Kdybych chlastal, určitě bych se dnes opil. Komunisti konečně nebudou v parlamentu. To je pro mě strašně moc důležitý výsledek. To ostatní už nemůže dopadnout špatně. Děkuji všem normálním voličům," řekl olympijský vítěz ve vodním slalomu Lukáš Pollert.

Podobně se vyjádřili také beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří v sobotu večer postoupili v Itálii do finále závěrečného turnaje Světového okruhu. "Zatímco naše výkony během předchozích dvou týdnů přípravy postupně prohlubovaly depresi v týmu asi na úroveň aktuální atmosféry ve volebním štábu KSČM, tento týden přinesl výrazné zlepšení," napsali čeští hráči na Facebooku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Na Jihlavsku srazilo auto muže, ten na místě zemřel. Policie hledá svědky nehody

Na silnici I/38 na Jihlavsku v noci na neděli, asi půl hodiny po půlnoci, srazilo v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy chodce a ujelo. Zraněný pětačtyřicetiletý muž na místě zemřel. Auto jelo po silnici ve směru od Dlouhé Brtnice na Stonařov. Policie hledá řidiče, kteří tam mezi půlnocí a 01:00 projížděli a mají ve vozech palubní kamery. Zavolat mají na tísňovou linku 158. ČTK to sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková. "Současně se obracíme na všechny řidiče, kteří místem projížděli a mohli by poskytnout informace k pohybu chodce po této silnici," dodala.

před 1 hodinou

Na Českobudějovicku zemřel v sobotu sedmdesátiletý cyklista, zřejmě nezvládl jízdu na elektrokole

Při jízdě od obce Jílovice k Hluboké u Borovan muž jedoucí na elektrokole zřejmě částečně vyjel z komunikace a narazil do betonového hranolu. Policii přivolal člověk, který náhodou našel bezvládného muže u kola na silnici. Policie se o nehodě dověděla v sobotu nad ránem. Cyklista podle policie neměl na hlavě přilbu, na kole měl zařazený nejvyšší stupeň. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem elektrokola.

Další zprávy