Špindl má nejlepší podmínky pro lyžování

ČTK, mao
4. 1. 2007 15:53
Praha - Lyžaři si o víkendu zimních radovánek užijí jen poskrovnu. Zřejmě nejlepší podmínky jsou ve Špindlerově Mlýně.
Díky inverzi leží největší kus technického sněhu ve Vítkovicích, pouhých 640 m.n.m. Ve vyšších polohách Krkonoš svítilo v minulých dnech sluníčko a bylo teplo.
Díky inverzi leží největší kus technického sněhu ve Vítkovicích, pouhých 640 m.n.m. Ve vyšších polohách Krkonoš svítilo v minulých dnech sluníčko a bylo teplo. | Foto: Ludvík Hradilek

Ve Špindlu leží na zprovozněných sjezdových tratích přibližně 30 centimetrů sněhu. Tamní lyžařské středisko nabízí alespoň částečný provoz.

Na ostatních místech se lyžuje jen na technickém sněhu a v provozu je vždy jen pár sjezdovek.

Ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku jsou zprovozněny sjezdové tratě Malý hank, Stoh, Horní Mísečky a několika dalších.

"V pátek chceme spustit vlek v horních partiích Medvědína, v případě dobrých podmínek jsme připraveni pokračovat v zasněžování technickým sněhem," řekl Jiří Beran, ředitel společnosti provozující vleky ve Špindlerově Mlýně. Předpověď počasí na víkend je ale pro lyžaře nepříznivá.

Na Čertově hoře v Harrachově jezdí podle Milana Goče jen 400 metrů dlouhý vlek vedle lanovky a upravená je dolní část červené sjezdovky. U vleku jsou až půlhodinové fronty.

Pouze na umělém sněhu a jen na několika místech si budou moci o víkendu zajezdit lyžaři v nejvyšších moravskoslezských horách Jeseníkách.

V provozu jsou dva vleky v Karlově, lanovky v Branné a na Ramzové, vlek v Dolní Moravě a Koutech nad Desnou. O víkendu by se mohlo lyžovat i na Paprsku.

Jen velmi omezené možnosti budou mít lyžaři na Šumavě.

Největší šumavský sjezdařský areál Špičák je mimo provoz. Také Zadov a Lipno jsou téměř bez sněhu. O víkendu by se tak mělo lyžovat jen na třech sjezdovkách na Železnorudsku.

Je to bída

V Krušných horách na Karlovarsku se vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám dá lyžovat pouze v Božím Daru a na Klínovci. Prognóza pro nadcházející víkend je ale kvůli dalšímu očekávanému oteplení dost nejistá.

V Orlických horách částečný provoz hlásí Deštné i lyžařský areál v Říčkách, kde je možné lyžovat na 1200 metrů dlouhé červené sjezdovce. V provozu je tam také nově vybudovaná lanovka.

Společnost Snowhill, která je největším provozovatelem lyžařských center v zemi, láká na ideální lyžování bez front na Ještěd, ale i tam jezdí jen jediná, 400 metrů dlouhá sjezdovka F 10.

Jediným místem na Vysočině, kde je možné lyžovat, je sjezdovka na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Jediným místem v Pardubickém kraji je Dolní Morava na Orlickoústecku.

Ve Zlínském kraji si lyžování lidé trochu užijí jen na Vsetínsku, kde na asi desítce svahů leží v průměru 20 centimetrů technického a přírodního sněhu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 47 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy