Spilková vyrovnala svůj nejlepší letošní výsledek. V Singapuru skončila čtvrtá

18. 3. 2023 11:11
Golfistka Klára Davidson Spilková skončila na turnaji Ladies European Tour v Singapuru na děleném čtvrtém místě a vyrovnala svůj nejlepší letošní výsledek. Vyhrála Francouzka Pauline Roussinová, která získala druhý titul na elitním evropském okruhu se skóre 15 ran pod par. Česká jednička zahrála během tří kol o osm úderů více.
Klára Davidson Spilková
Klára Davidson Spilková | Foto: Reuters

Kromě Roussinové předčily Davidson Spilkovou už jen vítězka majoru PGA Championship z roku 2017 Američanka Danielle Kangová a světová jednička Lydia Koová z Nového Zélandu. Za ní česká golfistka zaostala o tři rány.

Davidson Spilková v závěrečném kole zahrála 69 ran a polepšila si ze sedmého místa. O čtvrtou příčku, na které skončila i před dvěma týdny v Johannesburgu, se podělila se Švédkami Elin Arvidssonovou a Linn Grantovou. Sára Kousková skončila dvaatřicátá a Tereza Melecká obsadila 55. pozici.

Na stupně vítězů dosáhla Davidson Spilková se svým družstvem v hodnocení Aramco Team Series, které se uzavřelo po dvou kolech. Tým české kapitánky obsadil třetí místo. Osmadvacetiletá olympionička v Singapuru na prémiích vydělala dohromady 26 tisíc dolarů (zhruba 590 tisíc korun).

Golfový turnaj Ladies European Tour v Singapuru (par 72, dotace 500.000 dolarů):

1. Roussinová (Fr.) 201 (68+69+64), 2. Kangová (USA) 205 (69+68+68), 3. Koová (N. Zél.) 206 (72+68+66), 4. Spilková (ČR) 209 (68+72+69), Arvidssonová 209 (72+70+67), Grantová (obě Švéd.) 209 (68+71+70), …23. Kousková 216 (73+70+73), 55. Melecká 226 (76+75+75), 63. Melichová (všechny ČR) 153 (81+72) neprošla cutem.