Španělský triatlonista Mola je potřetí v řadě mistrem světa, Češi ve čtvrté desítce

16. 9. 2018 10:31
Španěl Mario Mola je potřetí za sebou mistrem světa v olympijském triatlonu. V závěrečném závodu osmidílného seriálu v australském Gold Coast obsadil druhé místo za Francouzem Vincentem Luisem a udržel první příčku v celkovém pořadí. Vicemistrem světa se stal Luis. Čeští reprezentanti František Linduška a Jan Čelůstka doběhli v Gold Coast na konci čtvrté desítky. Diskvalifikací skončil závěrečný závod pro dvojnásobného olympijského vítěze a bývalého mistra světa Alistaira Brownleeho. Britský triatlonista doplatil na chybu v plavecké části, kdy minul bójku.
Český triatlonista František Linduška
Český triatlonista František Linduška | Foto: Česká triatlonová asociace

Finálový závod mistrovství světa v triatlonu v Gold Coast (Austrálie):

Muži: 1. Luis (Fr.) 1:44:34, 2. Mola (Šp.) -14, 3. Murray (JAR) -22, …38. Linduška -5:44, 40. Čelůstka (oba ČR) -5:51.

Konečné pořadí MS (po 8 závodech): 1. Mola 6081, 2. Luis 5060, 3. Birtwhistle (Austr.) 4884.