SP v Kranjské Goře vyhrál Lizeroux, Češi nedokončili

1. 3. 2009 14:29
Krýzl ani Trejbal nezvládli už 1. kolo
Lizeroux se raduje z vítězství v SP v Kranjské Goře.
Lizeroux se raduje z vítězství v SP v Kranjské Goře. | Foto: Reuters

Kranjska Gora - Vítězem dnešního závodu ve slalomu Světového poháru v Kranjské Goře se stal Julien Lizeroux z Francie. Českým lyžařům se ve Slovinsku nedařilo, Kryštof Krýzl ani Filip Trejbal nedokončili první kolo.

Vicemistr světa ve slalomu Lizeroux rozhodl o svém druhém vítězství v závodě slalomářského SP v kariéře v druhém kole. Po prvním figuroval na čtvrté příčce a na překvapivě vedoucího Giuliana Razzoliho ztrácel 17 setin sekundy.

Ve finálové jízdě byl však o 51 setin rychlejší než italský závodník, což devětadvacetiletému Francouzovi stačilo k sedmému místu a k celkovému triumfu. Lizeroux vyhrál před měsícem také slalom v Kitzbühelu.

Razzoli sice sahal po premiérovém vítězství, ale radoval se i z druhé příčky. Pro čtyřiadvacetiletého italského reprezentanta je totiž druhé místo nejlepším výsledkem v kariéře.

Na stupně vítězů se dokázal probojovat teprve podruhé, premiéru si odbyl na počátku ledna v Záhřebu, kde byl třetí. První místo Razzolimu uniklo o 34 setin. Třetí byl Felix Neureuther z Německa.

V čele průběžného pořadí SP je stále Ivica Kostelič, který dnes skončil na 11. místě. Chorvatský lyžař má na kontě 837 bodů, těsně za ním už je Rakušan Benjamin Raich.

V čele slalomářského SP je 29. muž dnešního závodu Jean-Baptiste Grange se ziskem 481 bodů.