Českým biatlonistům poslední závod sezony v Oslu nevyšel

Sport Sport
23. 3. 2014 16:25
Poslední závod sezony v Holmenkollenu vyhrála Slovenka Anastasia Kuzminová a Francouz Martin Fourcade.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: Reuters

Holmenkollen - Gabriela Soukalová v neděli zakončila letošní sezonu biatlonového světového poháru sedmnáctým místem v hromadném závodě, které znamená, že udržela celkovou čtvrtou příčku v hodnocení ročníku.

Hromadný závod na 12,5 kilometru, který jsme sledovali živě zde, ovládla Slovenka Anastasia Kuzminová před Slovinkou Tejou Gregorinovou a Francouzkou Marií Dorin-Habertovou.

Veronika Vítková doběhla dvanáctá a v celkovém pořadí SP skončila devátá.

Dnešní závod byl posledním biatlonovým kláním norské legendy tohoto sportu Tory Bergerové, která na domácí půdě doběhla do cíle čtrnáctá.

Také ona nezajela podle představ a v celkovém pořadí se nakonec musela spokojit s druhým místem. Křišťálový glóbus získala díky sedmému místu podruhé v kariéře Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Gabriela Soukalová potvrdila to, co vyslovila po sobotním stíhacím závodu. A sice, že jí střelnice v Oslu vůbec nesedí. V takzvaném "masáku" nezastřílela čistě ani na jedné ze čtyř položek, za celý závod nadělala pět chyb a celý závod musela dohánět ztrátu.

Také u Vítkové, která se chvílemi pohybovala i na pátém místě, to na střelnici nebylo ono. Předposlední "stojku" sice zvládla bez chyby, ovšem na poslední střelbě jednou minula a na nejlepší závodnice nestačila.

Moravec se po nemoci závodem protrápil

Nedařilo se ani českým mužům. Ondřej Moravec se po nemoci závodu prakticky pouze zúčastnil a po pětadvacátém místě se v celkovém hodnocení SP propadl ze dvanáctého na patnácté místo. Jaroslav Soukup dojel v závodu na 15 kilometrů jednadvacátý.

Už jistý vítěz celkového hodnocení, fenomenální Francouz Martin Fourcade, celý závod ovládl a přidal i zisk malého křišťálového glóbu za hromadné starty. Druhý dojel na Holmenkollenu Rakušan Dominik Landertinger a třetí Slovinec Jakov Fak.

Rybář: Měli bychom si užít skvělou sezonu

"Představovali jsme si lepší loučení, nebyl to vydařený závod, ale celkově bychom si měli užívat tu fantastickou sezonu českého biatlonu," řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář. Ten zároveň odmítl říci, zda bude u týmu pokračovat.

"Na to je brzy, jednání teprve budou probíhat v následujícím měsíci. Platí, že se chci více věnovat rodině, ovšem týmu bych chtěl být dále prospěšný," zmínil Rybář jakýsi kompromis.

Závěrečné závody SP v biatlonu v Oslu:

Ženy - závod s hromadným startem 12,5 km: 1. Kuzminová (SR) 39:44,88 (4 tr. okruhy), 2. Gregorinová (Slovin.) -3,73 (2), 3. Dorinová Habertová (Fr.) -8,28 (3), 4. Domračevová (Běl.) -9,55 (4), 5. Zajcevová (Rus.) -13,89 (3), 6. Dahlmeierová (Něm.) -23,38 (2), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -25,35 (4), 8. Crawfordová (Kan.) -36,31 (1), 9. Viluchinová (Rus.) -37,56 (1), 10. Bescondová (Fr.) -38,52 (3), ...12. Vítková -1:04,5 (3), 17. Soukalová (obě ČR) -1:37,0 (5).

Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 3 závodech): 1. Domračevová 151, 2. Kuzminová 139, 3. Mäkäräinenová 130, 4. Bergerová (Nor.) 121, 5. Viluchinová 102, 6. Henkelová (Něm.) 100, ...12. Vítková 76, 23. Soukalová 52.

Konečné pořadí SP (po 22 závodech): 1. Mäkäräinenová 860, 2. Bergerová 856, 3. Domračevová 793, 4. Soukalová 613, 5. Viluchinová 612, 6. Kuzminová 606, ...9. Vítková 551, 66. Puskarčíková 42, 77. Landová 26, 81. Tomešová (všechny ČR) 21.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy