Soukalová v Ruhpoldingu třetí! Vytrvalostní závod ovládla Wiererová

Sport Sport
14. 1. 2016 15:31
Gabriela Soukalová ve vytrvalostním klání Světového poháru v německém Ruhpoldingu potvrdila stálou formu a doběhla na skvělém třetím místě.
Gabriela Soukalová zůstává ve žlutém.
Gabriela Soukalová zůstává ve žlutém. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ruhpolding - Gabriela Soukalová ve vytrvalostním klání Světového poháru v německém Ruhpoldingu potvrdila stálou formu a doběhla na skvělém třetím místě. Závod jsme sledovali živě zde.

Česká biatlonistka na střelnici chybovala jen jednou z dvaceti ran a nestačila pouze na suverénní vítězku Dorotheu Wiererovou z Itálie a druhou Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

Soukalová drží skvělou formu

Závodnice z Jablonce nad Nisou ve dvanácti závodech letošní sezony pokaždé doběhla v elitní desítce, a s naprostým přehledem tak drží žlutý dres pro vedoucí ženu seriálu. Na každé zastávce Světového poháru navíc Soukalová alespoň jednou vystoupila na stupně vítězů.

"Gábina opět na bedně, takže u nás určitě panuje spokojenost. Bylo to o kousek, bojovala s Hildebrandovou, finiš skvěle zvládla a udržela to. Rozhodovaly poslední položky, Gábina poslední ránu odložila podobně jako ostatní a vyplatilo se," hodnotil závod v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář.

Soukalová vystartovala do závodu s číslem sedm, a tak od prvních mezičasů vládla prozatímnímu pořadí. Stejně tak vedla i po první střelecké položce. Na stojce ale jednu ránu minula, což poté doháněla čistými zápisy z třetí a čtvrté střelby.

Rybář: Vítková byla stažená

Dlouho se pak v cíli držela na prvním místě, až ji přeskočila v posledním kole skvěle běžící Finka Mäkäräinenová a Italka Wiererová, která zopakovala skvělé střelecké představení z úvodního vytrvalostního závodu letošní sezony v Östersundu.

Solidní závod předvedla i Veronika Vítková, která zapsala jednu chybu na druhé ležce. Do té doby to vypadalo, že i ona by mohla bojovat o medaili, ale nakonec se musela spokojit se čtrnáctým místem.

"U Verči ale asi úplně spokojenost nepanuje, byla prý nějak stažená a necítila se dobře, dlouho to v cíli rozdýchávala, snad se do závodu s hromadným startem dá do pořádku a bude to lepší," dodal Rybář.

Další české reprezentantky už se tolik nepředvedly. Puskarčíková byla se třemi trestnými minutami až 49., Charvátová udělala chyb sedm a byla až 80., hned za ní se zařadila Landová, přestože měla o jednu chybu méně.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. Wiererová (It.) 40:19,9 (0 tr. minut), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -54,8 (1), 3. Soukalová (ČR) -1:09,9 (1), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:10,8 (1), 5. S. Gasparinová (Švýc.) -1:23,8 (0), 6. Dorinová Habertová (Fr.) -1:25,6 (2), 7. Fialková (SR) -1:37,8 (1), 8. Sanfilippová (It.) -1:41,2 (1), 9. Dahlmeierová (Něm.) -1:41,6 (2), 10. Podčufarovová (Rus.) -1:55,9 (0), ...14. Vítková -2:24,5 (1), 49. Puskarčíková -5:10,3 (3), 80. Charvátová -8:03,1 (7), 81. Landová (všechny ČR) -8:09,7 (6).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Soukalová 551, 2. Dorinová Habertová 506, 3. Hildebrandová 466, 4. Dahlmeierová 437, 5. Mäkäräinenová 436, 6. Wiererová 428, 7. Vítková 366, ...21. Puskarčíková 195, 29. Charvátová 144, 59. Landová 22.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Část zemí EU chce rychlé zastropování cen plynu, komise je zatím nepodpořila

Dva dny před pátečním mimořádným zasedáním ministrů energetiky zemí Evropské unie ke krizovým opatřením proti rekordně vysokým cenám energií sílí mezi členskými státy debata o zastropování cen plynu. Skupina zemí požádala Evropskou komisi, aby ministrům předložila návrh na stanovení maximálních velkoobchodních cen zemního plynu.

Komise však podle dnešního vyjádření místopředsedy Valdise Dombrovskise podnět, proti němuž se staví další státy, neschválila. O krizovém balíčku, který má obsahovat například daň z nadměrných zisků energetických či ropných firem nebo povinné úspory elektřiny, dnes jednají velvyslanci unijních zemí.

Zástupci vlád Francie, Itálie, Španělska, Polska, Slovenska a další desítky zemí z různých částí Evropy vyzvali k přípravě cenového stropu na plyn. Omezení jeho vysokých cen, které mají dopad také na zdražování elektřiny, může podle těchto států pomoci zmírnit inflační tlaky a snížit velkou cenovou zátěž na domácnosti. Německo, Nizozemsko či severské země naproti tomu tvrdí, že strop na cenu plynu může ohrozit dodávky této již tak nedostatkové suroviny.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy