Soukalová selhala na první střelnici, zlato má opět Slovenka

Sport Sport
9. 2. 2014 15:59
Gabriela Soukalová začala biatlonový sprint žen skvěle, jenže na první střelnici minula hned tři terče, což jí zkomplikovalo situaci i pro stíhačku.
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: CPA Eduard Erben

Krasnaja Poljana - Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vkročila do olympijských klání v Soči mizerně.

V prvním závodě, nedělním sprintu na 7,5 kilometru, totiž česká medailová naděje minula na první střelnici tři terče, a přišla tak o naději na cenný kov z této disciplíny, když do cíle dojela až na 29. místě. 

A co hůř, její dnešní výsledek se bude započítávat i do stíhacího závodu, který se v Krasné Poljaně pojede v úterý. Bude totiž startovat až o minutu a deset sekund za vítězkou sprintu Anastasií Kuzminovou.

Mnohem lepší střelbu měla druhá česká medailová naděje v závodě, Veronika Vítková, která na střelnici nechybila ani jednou. Česká reprezentantka ovšem na rozdíl od Soukalové nestíhala v běhu a nakonec doběhla do cíle s šestnáctým časem.

Ve stíhačce všechny čtyři Češky

Kuzminová v závodě, který jsme sledovali živě zde, jako první žena v historii dokázala obhájit na této trati olympijský triumf.

Ze stříbra se raduje další v Rusku narozená závodnice Olga Viljuchinová, která však reprezentuje pořadatelskou zemi, bronz získala Ukrajinka Vita Semerenková.

Zbylé dvě české závodnice, Eva Puskarčíková a Jitka Landová, obsadily v závodě 45. a 50. místo. Obě si tak stejně jako Vítková se Soukalovou zajistily postup do úterní stíhačky.

 

Právě se děje

Další zprávy