Soukalová se mění, ladí karmu: Jako jedna z mála věřím ve spravedlnost

Aleš Vávra Aleš Vávra
14. 12. 2015 11:04
Gabriela Soukalová vede celkové pořadí Světového poháru a především si užívá radost ze závodění.
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - Bylo to další úžasné představení Gabriely Soukalové. Momentálně jasně největší hvězda českého biatlonu na druhé zastávce Světového poháru v rakouském Hochfilzenu udržela žlutý dres pro vedoucí ženu seriálu, všechny věhlasné soupeřky zatím zůstávají v jejím stínu.

V pěti závodech letošní sezony skončila pokaždé v elitní desítce. Postupně dojela pátá, první, pátá, osmá a třetí. V pořadí SP si tak hýčká šestnáctibodový náskok na druhou Franzisku Hildebrandovou z Německa.

Biatlonistka z Jablonce nad Nisou připisuje fantastickou formu zejména klidu v duši a pořádku v hlavě. Soukalová v nové sezoně cítí, že se vnitřně mění. V šestadvaceti letech psychicky dozrává.

Soukalová: Už mám víc zkušeností

"Nepřipadám si stejná, přijde mi, že v sobě mám více zkušeností. Koneckonců to se dá čekat, když stárnu jako všichni ostatní. Dřív jsem si asi neuvědomovala, co se mi podařilo dokázat. Šlo mi to samo, protože jsem na to měla buňky po rodičích. A když jsem vyhrála, tak jsem si říkala, no super no. Ale v podstatě to nebylo tak srdečné,“ vyjádřila se blonďatá biatlonistka pro oficiální web českého biatlonu.

Velkou touhu po závodění cítila už před začátkem sezony. Teď se s velkými úspěchy a žlutým dresem její motivace ještě zvyšuje. Více než konkrétní umístění ji ale těší samotná radost ze sportování.

"Jak už jsem jednou řekla, chci si závodění užívat a vědět, že jsem na trati nechala srdce, že jsem bojovala až do konce. To je víc než umístění,“ podotkla Soukalová.

Snaží se být spokojená s tím, co má. "A když jsem vnitřně spokojená, tak získám takovou karmu, že se chovám správně a dělám věci odpovědně. To se pak vrátí. Pořád ještě, i v téhle době, věřím ve spravedlnost. Možná jako jedna z mála,“ zamyslela se biatlonistka.

Flegmatická hvězda tlak necítí

Když na sobě vidí žlutý trikot pro vedoucí závodnici, vrací se ve vzpomínkách na předloňskou sezonu. Soukalová si tehdy myslela, že lepší chvíle její kariéry už nikdy nenastanou.

„To jsem si myslela, že jsem měla nejlepší sezonu. Cítila jsem se dobře a završila jsem to čtvrtou příčkou v celkové klasifikaci. To mě povzbuzuje i nyní." A že by cítila nějaký tlak? Ani náhodou.

"Tady mám výhodu ve své povaze. Jsem docela flegmatická a to je určitě výhoda. Říkám si, jaké šance a cti se mi dostalo, že můžu jezdit ve žlutém čísle. A navíc, tlak je takový, jaký si ho člověk nechá na sebe připustit," řekla.

Navíc se Gabriela Soukalová dokáže od tlaku oprostit zábavou, svými typickými legráckami i koníčky. Před štafetou se na Facebooku českého biatlonu objevil příspěvek, který dokonale demonstroval pohodu šestadvacetileté závodnice:

Ve volných chvílích se dokáže zabavit. "Od přítelovy maminky jsem dostala takové secesní omalovánky. Mám je na zkrácení chvil. A takovou omalovánkou je i můj obličej. Takže tím se před startem možná také trochu odreagovávám," připomněla biatlonistka svou zálibu ve zkrášlování svého zevnějšku.

"Někdo maluje, někdo plete nebo háčkuje. Je to o tom, aby si člověk vytěsnil stovky myšlenek na závod, které ho mohou svazovat. Prostě to pomáhá čistit hlavu," svěřila se Soukalová se svým receptem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy