Soukalová je po nemoci a vynechá závody v Oberhofu

ČTK ČTK
27. 12. 2012 15:26
Druhá žena biatlonového Světového poháru Gabriela Soukalová vynechá na začátku ledna závody v Oberhofu. Třiadvacetiletá reprezentantka po virovém onemocnění dobírá antibiotika.
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: ČTK

Nové Město na Moravě - Druhá žena biatlonového Světového poháru Gabriela Soukalová vynechá na začátku ledna závody v Oberhofu. Třiadvacetiletá reprezentantka po virovém onemocnění dobírá antibiotika a dnes večer bude chybět i na srazu českého týmu na soustředění v dějišti únorového mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Trenér biatlonistek Jindřich Šikola má na marodce i Evu Puskarčíkovou, do společné přípravy se naopak po doléčení zranění vrací Jaroslav Soukup.

Kouč: Mám starost, aby se uzdravily

Soukalová zazářila při posledních pohárových závodech v Pokljuce, odkud si přivezla kompletní medailovou sbírku včetně premiérového vítězství v kariéře, a v klasifikaci SP je před ní jen Norka Tora Bergerová. V Oberhofu se bude závodit v prvním lednovém týdnu, Soukalová se do seriálu vrátí až při následném dílu v Ruhpoldingu.

"Původně jsme měli v plánu uskutečnit v Novém Městě nominační závody na další část Světového poháru. Situace se otočila a nyní mám v první řadě starost, aby se obě reprezentantky co nejdříve uzdravily," řekl Šikola.

Do týmu můžu se vrací po zranění Soukup

Do týmu mužů se naopak vrací Soukup, kterého o část sezony připravila zranění po těžkém pádu z kola na konci srpna. Po dlouhé rehabilitaci je nyní plný elánu a své úsilí směřuje ke světovému šampionátu, na kterém bude obhajovat bronzovou medaili ve vytrvalostním závodě.

"Situace vypadá nadějně. Od ledna bych mohl začít závodit. Teď na soustředění trenér pořádně uvidí, jak na tom jsem. Cítím se lépe, zraněná ruka už nebolí," řekl Soukup. Scházejí mu ale závodní kilometry, které bude moci v lednu nabrat po Oberhofu a Ruhpoldingu ještě v italské Anterselvě.

"Teď chci ještě ve čtyřech dnech na konci roku pořádně trénovat. Až samotné závody ale ukážou, jak na tom jsem. Hned napoprvé ale neočekávám žádný super výsledek," dodal Soukup.

Už se připravují na mistrovství světa

Svěřencům trenérů Ondřeje Rybáře a Šikoly poslouží soustředění v Novém Městě k tomu, aby si vyzkoušeli zdejší terén. Pořadatelé už před vánočními svátky připravili okruh o délce 2500 metrů. "Dnes se sice oteplilo a po poledni bylo až pět stupňů, sněhová vrstva je ale dostatečná," řekl ředitel tratí mistrovství světa Vlastimil Jakeš.

"Vždycky je výhoda znát dokonale domácí podmínky. Od lednového Světového poháru se v Novém Městě pozměnila střelnice i trestné kolečko. Závody na mistrovství světa budou večer při umělém osvětlení. Chceme být na všechno připraveni," vysvětlil trenér mužů Rybář.

"Chceme si simulovat podmínky, které budou na mistrovství světa. Budeme střílet dvoufázově a 30. prosince čeká reprezentantky před odjezdem domů kontrolní závod. Už 2. ledna časně ráno odjedeme do Oberhofu," přiblížil Šikola nejbližší program ženské reprezentace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Na Masarykově univerzitě skončil pedagog kvůli obtěžování studentky

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog ve vyjádření pro dnešní Deník N "intimní sblížení" s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat. Ve středu se uskuteční první workshop pro zaměstnance, který jim pomůže podobným situacím předcházet, případně je řešit.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Zájem o založení živnosti je letos výrazně vyšší než v předešlých letech

Zájem lidí o založení živnosti je letos v Česku zatím výrazně vyšší než v předešlých letech. V dubnu začalo podnikat 5781 lidí. To je sice nejméně v tomto roce, ale více, než bylo běžné v předešlých letech. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz.

Během prvních čtyř měsíců roku začalo podle ní podnikat 25 394 lidí, což je o 15 procent více než před rokem a nejvíce za posledních několik let. S podnikáním naopak od začátku roku skončilo 15 384 lidí, z toho 3084 v dubnu. Dalších 42 tisíc lidí svoji živnost přerušilo, v dubnu k tomuto kroku přistoupilo 8000 podnikatelů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy