Soukalová: Byla jsem vykulená z toho, že najednou jedu první

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 2. 2015 15:10
Soukalová z dvacáté pozice ve stíhačce postoupila o patnáct míst. A před poslední střelbou dokonce vedla. Co se stalo?
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Nové Město na Moravě - Tak vynikající stíhací závod předvedla Gabriela Soukalová naposledy pod pěti olympijskými kruhy v Soči. Z devětadvacáté pozice tam před rokem nakonec dosáhla na skvělé čtvrté místo. Podobnou biatlonovou parádu teď ukázala 35 tisícům fanouškům v Novém Městě na Moravě.

Dvacáté místo po sprintu vylepšila o patnáct míst. A před poslední střelbou byla dokonce první! Závěrečnou položku ve stoje ale "neustála", udělala dvě chyby a musela se spokojit s konečným pátým místem.

Po závodě byla spokojená

"Ale kdyby mi někdo řekl před závodem, že budu pátá, tak bych mu řekla, že je blázen. O boji o medaile jsem už pak neuvažovala, spíš jsem si myslela, že mě ještě převálcují ty holky za mnou," působila biatlonistka v cíli naprosto spokojeně.

Závod, který se konal v husté chumelenici, se pro ni vyvíjel skvěle. "Možná mám takové netradiční podmínky radši, než když je hezky. Je to paradox. Rány, na které jsem neviděla, mi tam docela padaly. Ty, na které jsem pak viděla lépe, už tolik nepadaly," smála se v cíli Soukalová. A znovu podotkla, že si díky výtečné atmosféře ze závodu téměř nic nepamatuje.

"Vím, že jsem se snažila jet po stopách závodnic, které jely přede mnou, protože v tom čerstvém sněhu to bylo o dost pomalejší. Takže jsem z toho pak už skoro šilhala, jak jsem se snažila to sledovat," vyprávěla jablonecká biatlonistka.

Nebylo úplně příjemné najednou vést

Po třetí střelecké položce odjížděla první,  což ji hodně zaskočilo. "Byla jsem z toho dost vykulená. Nebylo to úplně příjemné, abych řekla pravdu. Musela jsem projíždět ten čerstvě napadaný sníh a byla jsem o dost pomalejší, než ty za mnou. Hlavně z těch kopců jsem jim to tam projela," vysvětlovala Soukalová.

Na poslední střelbě hrála obrovskou roli psychika. Česká biatlonistka dvakrát minula a dvě trestná kola ji připravila o medailové umístění.

"První tři položky jsem nijak zvlášť neřešila, říkala jsem si, že to stejně nedám, že je to jedno. Ale potom, když najednou vidíte, že je tam šance a chcete ji využít, tak jsem si to začala moc připouštět a nedala to," uzavřela Soukalová.

 

Právě se děje

Další zprávy