Soukalová: Byla jsem vykulená z toho, že najednou jedu první

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 2. 2015 15:10
Soukalová z dvacáté pozice ve stíhačce postoupila o patnáct míst. A před poslední střelbou dokonce vedla. Co se stalo?
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Nové Město na Moravě - Tak vynikající stíhací závod předvedla Gabriela Soukalová naposledy pod pěti olympijskými kruhy v Soči. Z devětadvacáté pozice tam před rokem nakonec dosáhla na skvělé čtvrté místo. Podobnou biatlonovou parádu teď ukázala 35 tisícům fanouškům v Novém Městě na Moravě.

Dvacáté místo po sprintu vylepšila o patnáct míst. A před poslední střelbou byla dokonce první! Závěrečnou položku ve stoje ale "neustála", udělala dvě chyby a musela se spokojit s konečným pátým místem.

Po závodě byla spokojená

"Ale kdyby mi někdo řekl před závodem, že budu pátá, tak bych mu řekla, že je blázen. O boji o medaile jsem už pak neuvažovala, spíš jsem si myslela, že mě ještě převálcují ty holky za mnou," působila biatlonistka v cíli naprosto spokojeně.

Závod, který se konal v husté chumelenici, se pro ni vyvíjel skvěle. "Možná mám takové netradiční podmínky radši, než když je hezky. Je to paradox. Rány, na které jsem neviděla, mi tam docela padaly. Ty, na které jsem pak viděla lépe, už tolik nepadaly," smála se v cíli Soukalová. A znovu podotkla, že si díky výtečné atmosféře ze závodu téměř nic nepamatuje.

"Vím, že jsem se snažila jet po stopách závodnic, které jely přede mnou, protože v tom čerstvém sněhu to bylo o dost pomalejší. Takže jsem z toho pak už skoro šilhala, jak jsem se snažila to sledovat," vyprávěla jablonecká biatlonistka.

Nebylo úplně příjemné najednou vést

Po třetí střelecké položce odjížděla první,  což ji hodně zaskočilo. "Byla jsem z toho dost vykulená. Nebylo to úplně příjemné, abych řekla pravdu. Musela jsem projíždět ten čerstvě napadaný sníh a byla jsem o dost pomalejší, než ty za mnou. Hlavně z těch kopců jsem jim to tam projela," vysvětlovala Soukalová.

Na poslední střelbě hrála obrovskou roli psychika. Česká biatlonistka dvakrát minula a dvě trestná kola ji připravila o medailové umístění.

"První tři položky jsem nijak zvlášť neřešila, říkala jsem si, že to stejně nedám, že je to jedno. Ale potom, když najednou vidíte, že je tam šance a chcete ji využít, tak jsem si to začala moc připouštět a nedala to," uzavřela Soukalová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy