Soukalová: Byla jsem nervózní. Musela jsem si dát čokoládu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 11. 2013 5:00
Čtyři triumfy ve Světovém poháru v řadě. Pět triumfů za sebou, pokud k tomu připočteme účast v nedělní smíšené štafetě. Taková je bilance Gabriely Soukalové.
Gabriela Soukalová po vytrvalostním závodě přiznala, že v triumf vůbec nevěřila, protože před ním byla abnormálně nervózní.
Gabriela Soukalová po vytrvalostním závodě přiznala, že v triumf vůbec nevěřila, protože před ním byla abnormálně nervózní. | Foto: Reuters

Östersund - Čtyři triumfy ve Světovém poháru v řadě. Pět triumfů za sebou, pokud k tomu připočteme účast v nedělní smíšené štafetě. Taková je bilance Gabriely Soukalové po vítězství v úvodním klání biatlonistek v této sezoně, čtvrtečním vytrvalostním závodě na 15 kilometrů.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou přitom přiznala, že před startem byla kvůli nejisté střelbě v tréninku hodně nervózní.  

"Ráno jsem musela sníst dvě stě gramů čokolády, abych si trochu obalila nervy. Vůbec jsem si nevěřila, protože v tréninku jsem byla schopná nechat na stojce čtyři, pět terčů," uvedla Soukalová po závodě pro webové stránky biatlonového svazu.

"Jsem překvapená, jak mi to šlo"

V závodě, v němž udělala dvě chyby na střelnici, si pomohla velmi dobrým během, zaběhla čtvrtý nejlepší čas ze všech závodnic.

"Měla jsem úplně skvěle připravené lyže, a to mě nakoplo. Navíc jsem tři kola jela v kontaktu s Torou Bergerovou, a to byl další impuls. Dostala jsem se do správného závodního transu," popisovala důvody svého úspěchu.

Do posledního tříkilometrového okruhu přitom vyjížděla se ztrátou téměř deseti sekund na do té doby vedoucí Slovinku Anastasii Kuzminovou. Nakonec však soupeřku o 1,2 sekundy porazila. 

"Sama jsem byla překvapená, jak mi to šlo. Kuriózně, vzhledem k délce trati, se mi běželo mnohem lépe než ve smíšených štafetách. V posledním kole jsem si říkala: holka, ty jedeš jako dráha," řekla Soukalová s úsměvem na rtech.

"Přece nebudu jezdit na půl plynu"

Po závodě si nechtěla dělat příliš velkou hlavu s tím, že se před olympijskými hrami v Soči pasovala do role velké favoritky na zisk první české biatlonové medaile z Her.

"No jo, co s tím nadělám. Přece ale nebudu jezdit závody na půl plynu!" přiznala.

"Jsem ráda, že se mi podařilo udělat dobrý výsledek hned na začátku sezony. Nyní už vím, že příprava měla smysl, byla prostě kvalitní," doplnila.

K tomu, aby se jí podařilo udržet formu až do Soči, se musí vyhnout zdravotním potížím, které ji trápily minulou sezonu. 

"Dobře si totiž pamatuji, jak moc bylo těžké se minulou sezonu vrátit do formy poté, co jsem onemocněla během vánočních svátků," dodala Soukalová.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy