Pistorius podstoupí psychiatrické vyšetření, rozhodl soud

ČTK ČTK
14. 5. 2014 11:51
Paralympijský šampion Oscar Pistorius podstoupí psychiatrické vyšetření. Proces, v němž je obžalován z vraždy své přítelkyně, se může protáhnout až o několik týdnů.
Oscar Pistorius.
Oscar Pistorius. | Foto: Reuters

Pretoria - Paralympijský šampion Oscar Pistorius podstoupí psychiatrické vyšetření a soudní proces, v němž je obžalován z vraždy své přítelkyně, se může protáhnout až o několik týdnů. O přezkoumání, zda slavný jihoafrický sportovec skutečně trpí úzkostnou poruchou, rozhodla dnes soudkyně Thokozile Masipaová.

V pondělí u soudu v Pretorii psychiatrička předvolaná na žádost obhajoby vypověděla, že Pistorius trpí touto poruchou a ta mohla mít na činu podíl. Hlavní žalobce Gerrie Nel proto v úterý požádal soud, aby byl Pistorius vyšetřen na psychiatrii.

Sedmadvacetiletý sprinter, jemuž za promyšlenou vraždu přítelkyně Reevy Steenkampové hrozí až 25 let vězení, se zřejmě podrobí psychiatrickému vyšetření ambulantně, nikoli v léčebně.

Ostře sledovaný případ se před soudem projednává už od 3. března. Na tento týden byly naplánovány poslední výslechy a závěrečné řeči obou stran. Rozsudek mohl podle odhadů padnout v polovině května, ale nyní se odsouvá.

Pistorius zastřelil přítelkyni v koupelně svého domu skrz dveře loni 14. února. Hájí se tím, že si ji spletl se zlodějem.

 

Právě se děje

Další zprávy