Souboj špičkových rozehrávačů v NBA vyhrál Paul z Clippers

12. 3. 2015 9:05
Středeční duel dvou špičkových rozehrávačů v NBA mezi Chrisem Paulem a Russellem Westbrookem patřil hostujícímu Paulovi a jeho Los Angeles Clippers, kteří porazili Oklahomu City 120:108.
Chris Paul (vpravo) v akci.
Chris Paul (vpravo) v akci. | Foto: Reuters

New York  - Středeční duel dvou špičkových rozehrávačů v NBA mezi Chrisem Paulem a Russellem Westbrookem patřil hostujícímu Paulovi a jeho Los Angeles Clippers, kteří porazili Oklahomu City 120:108. Zápas mezi rivaly ze Západní konference poznamenala absence klíčových basketbalistů na obou stranách, bez dvojice Blake Griffin, Kevin Durant se pozornost upnula na oba rozehrávače.

Úvodní sedmnáctibodovou ztrátu sice Thunder ještě před poločasem stáhli, ale vyrovnaný stav netrval dlouho. Clippers utkání kontrolovali hlavně díky patnácti trojkám, v třetí čtvrtině se domácím zase vzdálili a vedli dokonce o dvacet bodů. Blíž než na třináctibodový rozdíl se už Oklahoma nedostala.

Paul vévodil statistice Clippers s 33 body a devíti asistencemi. Westbrook k 24 bodům, devíti doskokům a sedmi asistencím přidal i negativní osobní rekord, deset ztracených míčů. "Je to prostě jenom člověk, takže se dnes trochu trápil a my se s tím nevyrovnali," řekl trenér poražených Scott Brooks. Prohra sesunula Oklahomu na nepostupové deváté místo.

Denver zaskočil Atlantu

Překvapení se zrodilo v Denveru, kde domácí, lepšící se po odvolání trenéra Briana Shawa, zdolali nejlepší tým Východu Atlantu 115:102. Hawks v prvních třech čtvrtinách vůbec nestačili a přiblížili se až v závěru, kdy domácí s vědomím dvaatřicetibodového náskoku značně polevili.

"Tohle nejsme my, takhle nehraje Atlanta. Čeká nás série zápasů venku, takže se musíme rychle probrat," řekl DaMarre Carroll. Hawks nezvítězili v Denveru od roku 2006.

Díky prohře Atlanty si nejlepší bilanci v lize udrželi hráči Golden State, kteří zdolali Detroit 105:98. Výhra proti trápícím se Pistons se ale nerodila lehce a musel vše zachraňovat dvěma trojkami v závěru Klay Thompson. Ten nakonec dal 27 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu.

Warriors trápil hlavně Andrew Drummond, který k 22 bodům přidal 27 doskoků. Golden State 51. výhrou v sezoně vyrovnali loňský počet vítězství.

NBA:

Boston - Memphis 95:92, Charlotte - Sacramento 106:113, Denver - Atlanta 115:102, Golden State - Detroit 105:98, Miami - Brooklyn 104:98, Milwaukee - Orlando 97:91, Oklahoma City - LA Clippers 108:120, Philadelphia - Chicago 95:104 po prodl., Phoenix - Minnesota 106:97, Portland - Houston 105:100.

4. Denver 65 24 41 36,9
5. Minnesota 63 14 49 22,2