Souboj nejlepší týmů NBA pro sebe rozhodlo Toronto

6. 1. 2019 9:13
Souboj nejlepších celků basketbalové NBA zvládlo lépe Toronto. Raptors na palubovce prvního týmu tabulky v Milwaukee zvítězili 123:116 a k soupeři se přiblížili. Stejně porážek jako Bucks, ale o jednu výhru méně, má lídr Západní konference Denver, který v sobotu porazil Charlotte 123:110. Úřadující šampioni z Golden State vyhráli v Sacramentu 127:123, když v utkání padlo rekordních 41 trojek.
Giannis Antetokounmpo (34) z Milwaukee bojuje o míč s hráčem Toronta Fredem VanVleetem. | Foto: Reuters

Bucks doma lépe začali a v první půli si vypracovali desetibodový náskok. Třetí část ale ovládli hosté z Kanady a odskočili soupeři na třináct bodů. Domácí se dokázali ve čtvrté čtvrtině vrátit do utkání a dokonce vedli, nicméně Toronto stav znovu otočilo a získalo 29. výhru v ročníku.

Milwaukee nebyl nic platný další velmi dobrý výkon hlavní hvězdy. Řecký křídelník Janis Adetokunbo si do statistik zapsal 43 bodů a 18 doskoků. Žádný z jeho spoluhráčů ale nedal přes 20 bodů, i když do dvouciferných čísel se jich dostalo pět. Nejproduktivnějším byl s 15 body Malcolm Brogdon.

V dresu Raptors nastříleli po 30 bodech Kawhi Leonard a Pascal Siakam, který si tak stanovil osobní rekord. "Když chcete vyhrát, musíte hrát dobře v obraně. Tak je to každý zápas v NBA," řekl Leonard, který se na dobré defenzivní práci hostů sám podílel pěti zisky a přidal ještě šest doskoků a šest asistencí.

O naprostou většinu bodů Toronta se postarala základní sestava, čtyři náhradníci nastříleli dohromady jen pět bodů. "Povedl se nám závěr první půle, ve kterém jsme předvedli sérii 7:0 a dostali se na dostřel. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali v proměňování střel a dobré obraně, pak už jsme měli utkání pod kontrolou," zhodnotil duel rozehrávač Fred Van Vleet.

Golden State se mohl při vítězství na palubovce Sacramenta spolehnout na Stephena Curryho, který nasázel 42 bodů, když se trefil desetkrát zpoza tříbodového oblouku. Kevin Durant se postaral o 29 bodů a devět asistencí, Klay Thompson o 20 bodů. Celkem Warriors dali 21 trojek, Kings jen o jednu méně a stanovili tak nový rekord soutěže. Domácí Buddy Hield zaznamenal 32 bodů.

Denver dotáhl k výhře nad Charlotte pivot Nikola Jokič, autor 39 bodů a 12 doskoků. Hornets nespasilo 20 bodů Kemby Walkera ani double double Bismacka Biyomba (16 bodů, 12 doskoků).

James Harden z Houstonu dal 38 bodů a poprvé po pěti zápasech nepřekonal čtyřicetibodovou hranici. Víc mu ale vadila porážka Rockets 101:110 v Portlandu, na které měl hlavní podíl Jusuf Nurkič s 25 body a 15 doskoky.

NBA:

Cleveland - New Orleans 98:133, Denver - Charlotte 123:110, Detroit - Utah 105:110, Milwaukee - Toronto 116:123, Philadelphia - Dallas 106:100, Portland - Houston 110:101, Sacramento - Golden State 123:127, San Antonio - Memphis 108:88.

4. Utah 40 20 20 50,0
5. Minnesota 39 18 21 46,2