Souboj lídrů v NBA: Hráči Golden State porazili Atlantu

19. 3. 2015 9:19
Basketbalisté Golden State zvládli v NBA lépe duel lídrů obou konferencí a porazili na svojí palubovce Atlantu jednoznačně 114:95.
Stephen Curry, opora Warriors.
Stephen Curry, opora Warriors. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State zvládli v NBA lépe duel lídrů obou konferencí a porazili na svojí palubovce Atlantu jednoznačně 114:95. Vyrovnali tak bilanci vzájemných zápasů v sezoně a mají dobrou šanci ovládnout základní část soutěže.

Oběma rivalům chyběli hráči základní pětky. Domácí se museli obejít bez Klaye Thompsona, hostům chyběl Kyle Korver. Lépe se s absencí vypořádali Warriors, kteří převzali už v druhé čtvrtině kontrolu nad zápasem.

"Chtěli jsme je dneska hodně porazit, protože v Atlantě nám dali co proto, takže to byla zábava," připomněl únorovou porážku (116:124) Stephen Curry, autor 16 bodů a 12 asistencí. Celý tým vítězů si připsal skvělých 39 asistencí a 14 trojek. Nejlepším střelcem byl s 25 body Harrison Barnes, 21 bodů přidal Andre Iguodala.

Oklahoma v boji o play off vybojovala cennou výhru 122:118 nad Bostonem. Tradičním lídrem byl Russell Westbrook, který se i díky 19 proměněným trestným hodům blýskl 36 body, k tomu přidal deset asistencí. V poslední minutě odvracel sám nápor Celtics osmi trestnými hody a Thunder se po výhře odpoutali na osmém místě Západní konference od New Orleans. "V první půli si s námi dělali, co chtěli. Rozhodl jsem se být ve druhém poločase agresivnější, zrychlit hru. To se podařilo," řekl Westbrook.

Celtics mají na osmém místě ve Východní konferenci stále stejnou bilanci jako devátá Indiana, jež prohrála v Chicagu 86:103. Polepšilo si naopak Miami, které se od obou konkurentů odpoutalo. Dwyane Wade nastřílel ve čtvrté čtvrtině duelu proti Portlandu patnáct ze svých 32 bodů, včetně klíčového koše v koncovce a domácí zvítězili 108:104. Blazers střelecky vedl LaMarcus Aldridge s 34 body.

Výsledky NBA:

Chicago - Indiana 103:86, Cleveland - Brooklyn 117:92, Dallas - Orlando 107:102, Golden State - Atlanta 114:95, Miami - Portland 108:104, Milwaukee - San Antonio 103:114, Oklahoma City - Boston 122:118, Philadelphia - Detroit 94:83, Sacramento - LA Clippers 105:116, Toronto - Minnesota 105:100, Utah - Washington 84:88.

4. Denver 68 26 42 38,2
5. Minnesota 67 14 53 20,9