Souboj gigantů! All Blacks si to ve finále rozdají s Austrálií

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
25. 10. 2015 19:22
Poprvé v historii se o titul světových ragbyových šampionů utkají velmoci Nového Zélandu a Austrálie. Rozhodlo o tom dnešní druhé semifinále, ve kterém si Wallabies poradili s Argentinou, na tu zbyl jen boj o bronz proti Jihoafrické republice.
Adam Ashley-Cooper pokládá svou třetí pětku v utkání.
Adam Ashley-Cooper pokládá svou třetí pětku v utkání. | Foto: Reuters

Londýn - Světový šampionát v ragby zná finálovou dvojici. Poprvé v historii si o titul zahrají Nový Zéland a Austrálie. Wallabies dokázali v dnešním druhém semifinále přetlačit Argentinu 29:15 a zajistit si tak postup do zápasu o pohár Sira Williama Webba Ellise. Sledovali jsme v onlinu ZDE.

Pumy nastoupily do utkání nervózně a už ve druhé minutě prohrávaly po pětce Roba Simmonse a následném prokopnutí háčka Bernardem Foleym 7:0. K ničemu jim nebylo ani tříbodové snížení, o které se postaral kopáč Nicolas Sanchez.

O tři minuty později totiž znovu udeřilo na druhé straně. Svou 35. pětku na světových šampionátech položil Adam Ashley-Cooper. To ale od tohoto hráče nebylo všechno. V následujícím průběhu dokázal takto skórovat ještě dvakrát a třemi úspěšnými položeními v semifinále šampionátu se tak zapsal do jeho historie.

Argentinci v zápase nezaznamenali jedinou pětku, o všech 15 bodů svého týmu se postaral v utkání bezchybný kopáč Sanchez. V pátek čeká modrobílé alespoň boj o bronzové medaile. Vyzyvatelem jim bude tým Jihoafrické republiky. Na vítězné klokany se už teď těší zatím suverénní All Blacks.

Mistrovství světa v Ragby 2015

Program, výsledky, tabulky. Vše o MS v ragby

Mistrovství světa v ragby - semifinále:

Austrálie - Argentina 29:15 (19:9).

 

Právě se děje

Další zprávy