Souboj gigantů! All Blacks si to ve finále rozdají s Austrálií

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
25. 10. 2015 19:22
Poprvé v historii se o titul světových ragbyových šampionů utkají velmoci Nového Zélandu a Austrálie. Rozhodlo o tom dnešní druhé semifinále, ve kterém si Wallabies poradili s Argentinou, na tu zbyl jen boj o bronz proti Jihoafrické republice.
Adam Ashley-Cooper pokládá svou třetí pětku v utkání.
Adam Ashley-Cooper pokládá svou třetí pětku v utkání. | Foto: Reuters

Londýn - Světový šampionát v ragby zná finálovou dvojici. Poprvé v historii si o titul zahrají Nový Zéland a Austrálie. Wallabies dokázali v dnešním druhém semifinále přetlačit Argentinu 29:15 a zajistit si tak postup do zápasu o pohár Sira Williama Webba Ellise. Sledovali jsme v onlinu ZDE.

Pumy nastoupily do utkání nervózně a už ve druhé minutě prohrávaly po pětce Roba Simmonse a následném prokopnutí háčka Bernardem Foleym 7:0. K ničemu jim nebylo ani tříbodové snížení, o které se postaral kopáč Nicolas Sanchez.

O tři minuty později totiž znovu udeřilo na druhé straně. Svou 35. pětku na světových šampionátech položil Adam Ashley-Cooper. To ale od tohoto hráče nebylo všechno. V následujícím průběhu dokázal takto skórovat ještě dvakrát a třemi úspěšnými položeními v semifinále šampionátu se tak zapsal do jeho historie.

Argentinci v zápase nezaznamenali jedinou pětku, o všech 15 bodů svého týmu se postaral v utkání bezchybný kopáč Sanchez. V pátek čeká modrobílé alespoň boj o bronzové medaile. Vyzyvatelem jim bude tým Jihoafrické republiky. Na vítězné klokany se už teď těší zatím suverénní All Blacks.

Mistrovství světa v Ragby 2015

Program, výsledky, tabulky. Vše o MS v ragby

Mistrovství světa v ragby - semifinále:

Austrálie - Argentina 29:15 (19:9).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy