Sorry jako, ale co je vám do toho, uděláme policejní stát. Cyklista König se tvrdě opřel do Babiše

Sport Sport
Aktualizováno 1. 2. 2017 7:41
Nejnovější aféru ministra financí Andreje Babiše na svém facebookovém profilu ostře kritizoval a parodoval elitní český cyklista Leopold König.
Leopold König.
Leopold König. | Foto: Reuters

Praha – Jedna z největších hvězd současné české cyklistiky Leopold König se po svém vyjádřila k tématu, které v těchto hodinách hýbe českou politikou i internetem.

Ve svém úterním příspěvku na Facebooku lídr stáje Bora-Hansgrogohe ostře parodoval poslední kontroverzní výroky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kterého reportéři pořadu Reportéři ČT konfrontovali s tím, že úvaděl různá čísla ohledně svých příjmů.

Když Babiše na tento fakt upozornila reportérka České televize a chtěla po něm vyjádření, nazval ji ministr financí zkorumpovanou pakáží a celou kauzu za cílenou a řízenou bývalými novináři vydavatelství MAFRA.

Babišovy ostré výroky následně vyvolaly ve společnosti velkou odezvu, na kterou reagovali nejen politici a novináři, ale také König, jehož vyjádření si můžete přečíst výše.

Samotnou reportáž České televize, která celou kauzu vyvolala, si můžete prohlédnout v následujícím videu.

Babiš se rozčílil na Českou televizi: Sorry jako. Proč bych vám měl sdělovat příjmy? | Video: Česká televize

König už se opřel do Zemana

König je přitom podobně jako Vavřinec Hradilek dobře známý tím, že se na aktuální společnská témata nebojí nahlas říct či napsat svůj názor.

V minulosti se vyjadřoval například k uprchlické krizi, když v rozhovoru pro iDnes.cz vyzval Čechy, aby byli "solidární a velmi opatrní, protože jsou tu skupiny lidí a politiků, kteří nevědomosti a lidského neštěstí i utrpení využívají k vlastním cílům".

V říjnu loňského roku se pak na Twitteru opřel i do prezidenta Miloše Zemana.

Reagoval na tehdejší skandál Hradu, kdy byl Zeman proti tomu, aby se ministr kultury Daniel Herman sešel s dalajlámou při návštěvě Prahy. Když na setkání došlo, doplatil na to Hermanův strýc Jiří Brady, který oproti původnímu záměru nedostal státní vyznamenání. Königovi v této záležitosti vyjádřila podporu řada sportovců.

 

Právě se děje

Další zprávy